Yatırım Hesabı Açarak Birikimleri Değerlendirmek

Yatırım Hesabı Açarak Birikimleri Değerlendirmek
16 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 101 kez okundu.

Yatırım hesabı bankaların veya çeşitli kuruluşların döviz, altın, hisse senedi gibi aklımıza gelecek yatırım ürünlerinin hepsine denir. Sizler de yatırım hesabı açarak birikimlerinizi değerlendirin. Bu değerlendirmeleri yapmanız için sizlere yatırım hesabı nedir? Hesabı açma ve kapatma yöntemleri ve pratik bilgilerini araştırdık ve işte yatırım hesabı hakkında bilinmesi gerekenler;

Yatım Hesabı Nasıl Açılır

Söylediğimiz gibi yatırım hesabı bankalardan olduğu gibi çeşitli yardımcı banka kurumlarından da açılabilir. Bankalardan yatırım hesabınızı ATM’lerden, internet şubesinden, şubelerden, mobil ve telefon bankacılıklarından rahatlıkla açılabilirsiniz. Bu işe aracı olan kurumlardan hesap açmak isterseniz de interneti kullanabilirsiniz. Banka veya yardımcı kuruluşlardan açılan yatırım hesabı ile dilediğiniz gibi yatırım ürünlerini(Altın, Döviz, Hisse Senedi vs. gibi) alarak başlayabilirsiniz.

Yatırım Hesabı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yatırım hesapları her ne kadar avantajlı gibi gözükse de satın alınan ürünün miktarına göre bir o kadar risk taşımaktadır. Bu yüzden konu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak çok önemlidir. Yatırım hesabı açmadan önce birikimlerinizi değerlendireceğiniz yatırım ürünleri hakkında bir takım bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Örneğin; döviz ve altın gibi yatırım hesabı açmak istendiği takdirde al-sat işlemlerinizi hafta içi 09:00-17:30 saatleri arasında yapmanız gerekmektedir.

Bu saatlerin dışında al-sat işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde yatırım yapmak istediğiniz ürünü çok pahalıya satın alır veya çok ucuza satmak zorunda kalırsınız. Bu durum aynı zamanda borsa da yatırım yapmak isteyenler içinde geçerlidir. Borsada da hisse alım-satım işlemleri hangi gün ve saatlerde yapılması gerektiği iyi bilinmelidir. Bunun için yatırım hesabı açmadan önce iyi bir piyasa araştırması yapmak ve ayrıca altın, döviz ve borsanın nelerden etkilendiğini bilmek gerekmektedir.

Günümüzde insanlar internet veya mobil üzerinde piyasanın nabzını istediği zaman takip edebilmektedir.  Yatırım hesabının amacı; piyasayı takip edip yatırım yapmış oldunuz ürün yükseldiğinde satmak ve bu şekilde kar edebilmektir. Yatırım yapmak istediğiniz seçenekler hakkında bol bol araştırma yapmak,  güncel olarak takip etmek, analizler yapmak ve hatta yapılan yorumlara kulak vermek de gerekmektedir.

Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır

Yatırım hesabını kapatmadan önce hesabınızda yatırım ürünü olmadığından emin olunuz. Yatırım hesabınızı internet bankacılığından, ATM’lerden, şubelerden veya telefondan kapatabilirsiniz. Bu işe aracı yardımcı kuruluşlardan da açmış olduğunuz yatırım hesabınızı iletişime geçerek kapatmak istediğinizi bildirebilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git