KARTLAR

Geliri Olmayana Kredi Kartı

Geliri olmayan kişilerin kredi kartı alması eskiden daha kolay olmakla birlikte artık gelir belgesi kredi kartı almak oldukça zor bir hal almıştır. Bankalar sigortasız çalışanlara ve geliri olmayanlara kredi kartı verme noktasında artık daha temkinli davranmakta ve ödeme sorunu yaratacak olanlara kart vermemeye çalışmaktadır. Bununla birlikte bazı bankalar bu noktada müşterilerine ya da yeni müşteri adaylarına kolaylıklar tanıyabilmektedir.  Geliri olmayana ve çalışmayana kredi kartı hakkında detaylar.

Not; Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapmak için kişilerin her koşulda 18 yaş üstü olması gerekmektedir. Bunun yanında internetten yapılacak gelir belgesiz kart başvurularının kabul edilme ihtimali daha yüksektir. Banka şubesi yerine internetten kart başvurusu yapılması durumunda özellikle Finansbank, Ak bank, ING Bank gibi özel bankalar daha kolay kart başvurusu kabul etmektedir.

Kredi kartı günümüzde çalışan, esnaf, işçi, ev hanımı, öğrenciler için bir alternatif olarak kullanılmakta. Dünyada çoğu insanın kullandığı  güzel bir ihtiyaçtır.  Kredi kartları sanıldığı gibi zarar değildir aslında. Kullanımına limit sınırına dikkat ettikten sonra gayet düzenli kullanılacak ihtiyaç kartıdır.

 Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı  ihtiyacı olup başvuruda bulunan müşterilerden genelde banka müşterinin gelir belgesini ister . çalışan ve düzenli bir maaşa sahip ise kredi kartını alıp limit düzeyini ayarlar. Ancak kredi kartı ihtiyacı olan ancak düzenli bir geliri olmayan kişiler de var. Peki gelir belgesi olmayan   müşteriye     kredi kartı verilir mi. Evet bazı bankalar gelir belgesi olmadan kredi kartını verebiliyor. Bu bankalar; Ziraat bankası, İş Bankası, Şekerbank,Finansbank,Garanti Bankası, Akbank, Yapıkredi  Bank’ tır.

 Çalışmayanlara  Kredi Kartı Veren Bankalar

Sayılan bu bankalar çalışmayanlara göre kredi kartı konusunda  yardımcı olurlar. Çalışan veya çalışmayan olsun banka ile ilgili geçmişte ödemeler noktasında problem yaşanmışsa o zaman banka kredi kartı konusunda çekimse davranabilir.

 Koşul Aramadan Kredi Kartı Verilmesi

Kredi kartı almak isteyen müşterinin maaş sahibi olup olmaması bankalar için ciddi kriter değildir aslında. Çünkü bankalar için önemli olan verilen  kredinin veya kartın zamanında ödenmiş olmasıdır. Zira kredi kartını alabilmek için illaki maaşla çalışan biri olmaya gerek yoktur. Ödemeler noktasında ciddi uçurumlara girmedikten sonra gelire göre yapılan harcamalar sonunda gelen borcu rahatlıkla ödenilebilir olması gerekir.

 Herkesin Kolaylıkla Alabileceği Kredi kartı

Yukarıda belirtilen bankalar artık koşulsuz olarak  müşteriye kredi kartı verebiliyor.  Banka sadece kredi kartını vermekte bir konuda çekimser davranır. O da daha önceden banka işlemlerinde müşterinin borç ödeme noktasında sıkıntı yaşamış ise o zaman banka da aynı sıkıntının tekrar etmemesi adına bu talebi reddedebilir.

Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı vermek risk taşıyabilir düşüncesi oluşabilir. Ancak banka için önemli olan verilen kredinin geri ödenilebilir olmasıdır. Zaten bankada kredi kartı çıkarmadan önce müşteri hakkında her türlü  bilgiye sahip olur. Ve buna göre  kredi nkartı limiti belirlenir. Öğrenci için verilecek kredi kartı limiti 300 liradır. Buda müşteri için sağlanan kolaylıklardan birisidir.

Her bankanın gelir düzeyi farklı müşterilere kredi kartı imkanını farklı bir şekilde sunar. Şayet müşteri kredi  kartının limit artışını talep ediyorsa o zaman banka ödeme şekillerine bakar. Ödemeler düzenli olduysa ne banka ne de müşteri bu konuda mağdur olmamışsa banka kredi kartı limitini arttırmakta çekimser davranmaz. Aksine henüz müşteri böyle bir istekte bulunmadan banka öncesinde arama yaparak kredi kartı limit artışı teklifinde bulunur.

Ziraat Bank, İş Bankası, Akbank, Finansbank, Garanti Bankası, Yapıkredi Bankası, Şekerbank bu bankalardan en hızlı şekilde koşulsuz belgesiz kredi kartı alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu