KARİYER

İnternette Ek İş Verilen Firmalar – Siteler – 2020

Aile bütçesine katkı yapmak isteyen birçok kişi evlerinden çıkmadan para kazanabiliyor. Ev kadınları, işsizler, öğrenciler ve emekliler için bir gelir kapısı haline gelen evden çalışma yöntemi, internet kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak daha büyük bir sektör haline gelmiş bulunuyor.

Evden çıkmadan kazanç sağlamanın en kolay yöntemi olan ek işler, farklı iş kollarında faaliyet gösteren firmalar tarafından internet üzerinden sunuluyor. Eğer evinizde oturarak para kazanmak isterseniz, aşağıda yer alan iş kollarını inceleyerek hayalinize kavuşabilirsiniz.

El becerisi veya özel yetenek gerektiren bu tür işler insanlara bütçe katkısı sağlarken, işleri veren firmaların da maliyetlerini düşürmektedir. Bugünkü yazımızda internet üzerinden iş veren firmaları ve ne tür işlerle ne kadar kazanç sağlanabileceğini araştırdık.

Genellikle yüksek miktarda üretim yapan fabrika ve atölyeler arasında bir köprü vazifesi gören firmalar, aldıkları işleri internet üzerinden dağıtarak daha kısa sürede fazla üretim yapılmasını amaçlamaktadır. Özellikle sanayinin geliştiği bölgelerde oldukça sık görülen eve iş verme kapsamında,

  • Makale yazma
  • Paketleme işleri
  • İplik temizleme
  • Boncuk dizme
  • Düğme dikme
  • Sabun, nikâh şekeri, oyuncak yapma işleri
  • Çini boyama
  • Ütü ve çamaşır yıkama
  • Kına paketleme
  • Sigara sarma gibi birçok farklı işlerin dağıtımı yapılmaktadır.

Evden Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternetin tüm dünyada giderek yaygınlaşması ve akıllı cep telefon kullanımının her geçen daha da artması sebebiyle internet üzerinden sunulan hizmetler büyük bir kapasiteye ulaşmıştır. Böylece internet kullanıcılarının ihtiyaç duydukları içerikleri üretebilmek amacıyla farklı konularda makale yazacak insanlara gereksinim duyulmuştur.

Oldukça keyifli ve bir o kadar da kazançlı olan makale yazarlığı, ayda 1500-2000 TL civarında ek gelir getirebilen bir iş kolu haline gelmiş bulunmaktadır. Günümüzde internet üzerinden makale yazarı arayan birçok web tasarım şirketi olduğu gibi, işletmeler kendi çabalarıyla da makale yazarı taleplerini internet üzerinden verdikleri ilanlarla karşılayabilmektedir.

Evde Paketleme İşi Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Ev kadınlarının en fazla rağbet gösterdiği işlerden biri olan paketleme işleri, ürünlerin paketlenerek satışa hazır hale getirilmesi işidir. Özellikle seri üretim yapan firmalar tarafından dağıtılan bu tür işlerde genellikle gıda, konfeksiyon, hediyelik eşya gibi ürünler paketlenmektedir.

Çok yüksek gelirler getirmemekle birlikte evde birkaç kişinin organize çalışması halinde iyi bir ek gelir kazanılması mümkünüdür. Özellikle düğün sezonları yaklaştığında ise çoğunlukla nikâh çekeri, kına, kuruyemiş paketleme işleri oldukça yüksek talep gören işler arasında yer almaktadır. Keza boncuk paketleme işi de yaz sezonlarının açılışında daha fazla talep gören işler arasındadır.

İplik Temizleyerek Ek Gelir Elde Etmek

Tekstil firmaları tarafından üretimi yapılmış ürünlerin düzeltilmesi ve fazlalık olarak görünen iplerin temizlenmesi de eve verilen ek işler arasında yer almaktadır. Gömlek, kazak, pantolon, şapka, çorap vb. gibi ürünlerin satışa hazır hale getirilmesini sağlamak oldukça kolay görünmesine rağmen zaman alan zahmetli bir iştir. Parça başı ödeme yapılan iplik temizleme işinin en iyi tarafı sürekli olarak devam eden bir çalışma olması ve gurup halinde çalışıldığında iyi kazanç sağlamasıdır.

Seramik ve Çini Boyayarak Ek Gelir Elde Etme

Evlere verilen işler arasında belki de en zevklilerinden biri çini ve seramik boyama işidir. Seramiklere son rötuşların yapılması amacıyla evlere yollanan seramik ve çinilerin boyama işi genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir çalışmadır.

Oldukça zahmetli bir iş olan temizleme ve boyama işi tecrübe gerektiren bir iştir. Boyama sanatına ilgi duyan ve bu tür hobilerden zevk alanların keyifle yapacağı boyama işi ve temizleme yapılarak günde yaklaşık 50 TL düzeyinde ir ek gelir elde edilmesi mümkündür. Günde düzenli olarak 7-8 saat çalışan bir kişi yaklaşık 2.000 TL civarında bir ek gelire sahip olarak aile bütçesine önemli bir katkı sağlayabilir.

Evlere İş Veren Firma Veya Sitelere Nasıl Ulaşılır?

Günümüzde internet kullanıcılarının erişemeyeceği hiçbir bilgi mevcut değildir. Her konuda olduğu gibi evden ek iş yaparak para kazanma konusunda da interneti kullanarak ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunun için sosyal medya platformları, internet blogları üzerinden bilgi alabileceğiniz gibi, işçi ve işvereni aynı platformlarda buluşturan web siteleri üzerinden de bilgiye erişebilirsiniz. Ayrıca Facebook gibi sosyal medya araçlarında bulunan gurupları inceleyerek bu tür işler hakkında fikir alabilir, anlık paylaşımlarla çalışma talebinde bulunabilirsiniz.

Google veya diğer arama motorları üzerinden evlere ek iş veren firmalar şeklinde arama yapabileceğiniz gibi, yapmak istediğiniz işe yönelik olarak da arama yapabilirsiniz. Örneğin makale yazarlığı yapmak istiyorsanız makale yazarı arayan siteler şeklinde yazarak yalnızca makale yazarı arayan sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Farklı yollarla erişim sağladığınız firma veya sitelerle internet üzerinden birebir görüşebileceğiniz gibi, işle ilgili başvuruların alındığı formları doldurarak da evlere ek iş gönderen firmalarla temas kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu