YATIRIM

Franchise Bedeli Almayan Markalar ve Başvuru Yolları

Kazançlı iş fikirlerinden biri olan Franchise, her geçen gün daha popüler hale geliyor. Gıda, giyim, kozmetik, eğitim, gayrimenkul, takı tasarımı gibi birçok alanda faaliyet göstererek başarılı olan birçok firma, yurt ve dünya çapında daha yaygın bir gelebilmek için bayilikler dağıtıyor. Bu tür bayilikler çok ünlü markalarda oldukça yüksek fiyatlarla alınabilirken, bazı işletmeler ücretsiz bayilik imkânı sağlayarak küçük sermayelerle iş kurulabilmesine olanak sağlıyor.

Özellikle gıda sektöründe büyük bir atılım göstererek her geçen gün bayi sayısını artıran işletmeler, franchise bedeli almamanın yanı sıra, bayilerine farklı destekler sunarak yüksek satış ve kazanç garantisi sunuyor. Kimi firmalar sunduğu desteği lokasyon anlamında verirken, kimisi de anahtar teslim şubeler kurarak yatırımcının hazır bir işe sahip olmasını sağlıyor. Büyümek isteyen işletmelerle girişimcileri ortak bir noktada buluşturan Franchise yöntemi, doğru sektörlerde uygulandığında düzenli ve yüksek gelir vaat ediyor

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

1- Harput Dibek Kahvesi

Türk insanın damak tadına uygun lezzette kahve üretimi yapan Harput Dibek Kahve, 2015 yılında girdiği sektörde her geçen gün büyüyerek 23 şehirde 60 farklı lokasyonda şube ve satış noktasına ulaşmış bulunuyor. Az yatırımla yüksek kazanç sağlamak parolasıyla yola çıkan Dibek Kahvenin hedefi 2109 yılı sonunda 90 franchise şube sayına ulaşmak. Yatırım maliyetleri lokasyon farkına ve açılacak şubenin büyüklüğüne göre 9 bin TL ile 500 bin TL arasında değişiklik gösteren marka, tüm Türkiye çapında ücretsiz bayilikler vermeyi hedefliyor.

Yurt dışında açacağı kahve dükkânlarıyla lezzetini farklı coğrafyalara taşımayı düşünen marka, Irak Erbil’de bir şube açarak pilot ülke uygulamasını başlatmış bulunuyor. Harput Dibek Kahvesi önümüzdeki yılın ilk yarısından başlamak üzere Avrupa’ya giriş yapmayı ve Hollanda, Almanya, Fransa gibi ülkelerde şube açmayı planlıyor. Ortadoğu ülkelerini de önemli bir Pazar olarak dikkate alan marka 2019 yılında Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelerde gıda sektöründe faaliyet göstermeyi planlıyor.

Harput Dibek Kahvesi Ücretsiz Franchise Başvuru Şartları

Bayilik başvurularını internet üzerinden kabul eden firmanın merkezi Elâzığ’da bulunuyor. Franchise almak için başvuru yapan ve başvurusu kabul edilen kişi veya kurumsal firmalar proje ve pazarlama ve personel eğitiminden geçiriliyor. Bireysel olarak başvuru yapılabildiği gibi kurumsal işletmeler de ücretsiz bayilik talebinde bulunabiliyor.

2- So CHIC

Farklı takı tasarımları ve aksesuar çeşitleriyle kendine has bir ekol yaratan So CHIC markası da ücretsiz bayilik veren markalar arasında yer alıyor. Her sezon değişen modelleriyle her yaştan kadın erkeğin beğenisini kazanan So CHIC, 50 binden fazla ürün çeşidiyle aksesuar ve takı sektöründe öncü marka olmayı sürdürüyor. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışında artan şube sayısıyla her yaştan tüketiciye hitap eden markanın yurt içinde 34 franchise şubesi faal olarak hizmet vermeyi sürdürüyor. Bir yandan Yurt dışı şube sayısını da artıran markanın yurt dışında 4 şubesi bulunuyor. Ücretsiz bayilik hakkı alarak şube açmanın bedeli ise açılacak şubenin açılacağı lokasyona ve büyüklüğe göre farklılık gösterse de, maliyet 500 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor. Som CHIC önümüzdeki dönemde Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli, Gaziantep, Kayseri, Diyarbakır gibi büyük şehirlerin yanı sıra, Ordu, Van ve Sakarya gibi illerde de bedava bayilik dağıtmayı planlıyor.

So-CHIC Ücretsiz Franchise Başvuru Şartları

Takı- Mücevher ve aksesuar sektöründe faaliyet gösteren So-CHIC yatırım ortaklarını randevu usulüyle belirliyor. Yapılan görüşmede elde edilen ön bilgilerin yeterli görülmesi halinde adaylar iş ortağı statüsüne alınarak görüşme sürecine dâhil ediliyor. Firma internet üzerinden Franchise taleplerine açık olduğu gibi, iletişim numaraları üzerinden de başvuru yapılmasına olanak sağlıyor. Başvurusu kabul edilen kişi veya kurumsal işletmelerin proje, pazarlama ve personel eğitimlerine katılma şartı bulunuyor.

3- Tostmatik

Tamamen yerli imkânlarla ve Türk mühendislerin becerisiyle üretilen Tostmatik, tost yapabilen ilk ve tek ürün olarak tanınıyor. Tescili yapılarak uluslararası patente sahip olan ürün, içecek ve tostun birlikte sunulabildiği bir otomat şeklinde tüketiciler hizmet veriyor. Aynı anda birden çok sipariş alabilme özelliğine sahip bulunan makine son derece hijyenik koşullarda ve el değmeden mükemmel lezzete sahip tost yapabiliyor. Dokunmatik panel yapısı, reklam paneli ve yapay zekâ kullanımıyla sektörde yeni bir çığır açan Tostmatik, yurt çapında ücretsiz Franchise imkânı sağlıyor.

Hızlı üretim konusunda benzersiz olan ürün, 60 ila 90 saniye gibi kısa bir zaman içerisinde yaptığı lezzetli tostları hijyenik bir şekilde servise hazırlıyor. Günümüzde Türkiye çapında 40 şubeye sahip olan marka, önümüzdeki yıl itibarı ile 200 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Türk mühendislerin tasarladığı muhteşem bir ürün olan Tostmatik, yapımında kullanılan ileri teknoloji sayesinde uzaktan erişim ve denetime imkân sağlıyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir gibi illerimize bayilik vererek genişleme yapmayı planlayan markanın toplam maliyeti ise 66.000 TL+KDV.

Tostmatik Ücretsiz Franchise Başvuru Şartları

Tost ve içecek sektöründe faaliyet gösteren marka Franchise başvurularını internet üzerinden alıyor ve başvurusu kabul gören yatırım ortaklarının firma tarafından verilecek olan personel, proje ve pazarlama eğitimlerine katılıma şartı bulunuyor.

4- Pastannecim

Sektöre 2013 yılında ‘’bu işte bir anne eli var’’ sloganıyla giren Pastannecim, Payna Grup bünyesinde yer alan bir marka olarak biliniyor. Sürekli olarak yeni ürünler ve yeni tatlar keşfederek müşteriye günlük pastalar sunan marka, ücretsiz Franchise veren firmalar arasında yer alıyor. Tüm Türkiye’de şubeleşme hedefini hız kesmeden sürdüren markanın Franchise şube sayısı ise 28.  İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde şube sayısını artırmak için çalışmalarını devam ettiren markanın yatırım maliyeti ise 300.000 TL+KDV.

Pastannecim Ücretsiz Franchise Başvuru Şartları

Yatırım ortaklarına mali, ticari, personel ve operasyon desteği sunan marka, internet üzerinden aldığı başvurular sonrasında uygun gördüğü katılımcılara personel, pazarlama ve proje eğitimi vererek işletme riskini minimum seviyelere indiriyor. Ciro üzerinden kar payı almayan firmanın ortalama kazanç oranı %50 düzeyinde.

5- Bargello

Türkiye sınırları içerisinde 164, yurt dışında 24 ülkede 94 bayi ve satış noktasına sahip olan markanın kuruluşu 1950 yıllarına dayanıyor. Ürettiği 300 çeşitten fazla parfümün yanı sıra araç kokusu, kolonya, body mist ve deodorant çeşitleriyle geniş bir yelpazede ürün sunumu yapan Bargello, ücretsiz Francishe veren markalar arasında yer alıyor. Kendine has özel dekorasyonuyla katılım ortaklarına anahtar teslim şube veren marka, cadde, AVM ve AVM kiosk gibi yerlerde hizmet vermeyi sürdürüyor.

Bargello Ücretsiz Franchise Başvuru Şartları

Bireysel ve kurumsal işletmelerin bayilik başvurularını internet üzerinden alan Bargello’nun kazanç oranı % 100 olarak belirtiliyor. Kozmetik sektöründe bilinirliği yüksek bir marka olan Bargello, katılım ortaklarının proje, personel ve pazarlama eğitimlerine katılımını başvuru şartı olarak sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu