BANKA HİZMETLERİBANKALAR

Ekpara Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Ekpara hesabı, banka müşterisinin vadesiz hesabında para olmasa da 10.000 TL’ye kadar harcama yapabilmesine olanak sağlayan bir hesap türüdür. Bir QNB Finansbank ürünü olan Ekpara hesabı, paranın çekilmesinden itibaren işlemeye başlayan faiz karşılığında kullanılabilmektedir. Dijital bankacılık hizmetleriyle müşterilerine birbirinden cazip ayrıcalıklar sunan QNB Finansbank, en uygun faiz oranlarıyla kullanıma sunduğu ekpara, herhangi bir kredi başvurusu yapmadan nakit para kullanımına olanak sağlamaktadır.

Enpara Ekpara Nasıl Kullanılır?

Enpara ekpara kullanarak acil ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde giderebilen müşteriler, ekparayı kullandıkları gün sayısına göre faiz ödemesi yaparak oldukça önemli bir avantaja sahip olmaktadır. Enpara kullanıcısı olanların aşina oldukları bu hizmet, vadesiz hesaplarında para olmadığı halde her an kullanabilecekleri bir paranın olduğunu gösterir. Müşterilere göre farklı limitlerde açılan ekpara hesabı, en asgari 3.000 TL nakit kullanımına uygun şekilde açılmaktadır. Bu tür bir ek kaynağa ihtiyacı olmadığını düşünenler, enpara.com çözüm merkezi ile iletişime geçerek adlarına açılan hesabı sistemden kaldırma hakkında sahip bulunmaktadır.

Ekpara hesabından nakit kullanan müşteriler, kullandıkları miktar karşılığında günlük faiz ödemekle yükümlüdür. Kullanım tarihinden sonraki ay hesaplara yansıyan faiz ödemeleri, alınan paranın 24 saat geçmeden hesaba yeniden yatırılması halinde faizsiz olarak kullanılabilmektedir. Aksi takdirde bir ay sonraki hesap ekstresinde banka tarafından belirlenmiş olan faiz miktarları doğrultusunda ödenmek durumundadır. Kısa dönem nakit sıkışıklıklarında oldukça cazip bir seçenek olan ekpara uygulaması, vadesiz TL hesabına bağlı olarak çalışan bir kredi türüdür.

Ekpara Limiti Nasıl Belirlenir?

Herhangi bir nedene bağlı olarak nakite veya para transferine ihtiyaç duyulduğunda herhangi bir kredi başvurusu yapmadan kullanıma sunulan ekpara, enpara. com tarafından müşteriye bir limit teklifi yapılması halinde geçerlilik kazanır. Ekpara hesabının aktif olabilmesi için Enpara.com tarafından belirlenen limit müşteri onayına sunulur. Müşterinin belirlenen limiti ve teklifi kabul etmesi ve onaylaması halinde tanımlanan limit vadesiz TL hesaplarında görünür ve kullanılabilir hale gelir.

Müşteri ekpara limitini, vadesiz TL hesabı üzerinden gerçekleştirebildiği şans oyunu ödemeleri hariç tüm işlemler için kullanabilmektedir.

  • Fatura ödemeleri,
  • Para transferleri
  • Döviz ve altın alım-satım işlemleri
  • Kredi kartı ödemeleri
  • Encard alışveriş veya para çekme işlemleri hesap bakiyesinin yetersiz olduğu hallerde ekpara kullanımını olanaklı kılmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra ekpara hesabı otomatik ödeme talimatı verilmiş bulunan kredi borçları ve enpara.com kredi kartı borcu haricindeki tüm otomatik ödeme talimatı verilmiş işlemlerde kullanılabilmektedir.

Vadesiz TL Hesabına Ekpara Limiti Nasıl Tanımlatılır?

Ekpara hesabı QNB Finansbank müşterilerine Enpara.com internet şubesi üzerinden tanımlanır. Enpara.com ekpara sunacağı müşterilere belli aralıklara ekpara limiti teklif eder. Müşteri kendisine sunulan teklifi kabul ettiğinde ve kullanım koşullarını onayladığında banka tarafından müşteri adına belirlenmiş olan ekpara limiti anında vadesiz TL hesabında tanımlanır. Müşteriler de, kendilerine herhangi bir teklif yapılmasa da kendilerine bir ekpara limiti tanımlanıp tanımlanmayacağını öğrenebilirler. Bunun için Enpara.com web sayfası veya cep şubesine girip ‘’Hesaplar’’ veya ‘’Fırsatlarım’’ sayfasını ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Enpara.com tarafından müşteriye herhangi bir limit tanımlaması yapılmamış ancak müşteri bu yönde bir talepte bulunacaksa, Enpara.com sitesinde ‘’Bilgilerim’’ sekmesi ekranındaki veya cep şubesinde ‘’kişisel bilgiler’’ ekranındaki bilgileri tam ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Böylece müşteriye belli bir miktarda limit tanınma şansı oldukça yükselecektir. Bu tür durumlarda, Sistem tarafından incelenen güncel bilgiler doğrultusunda değerlendirme yapılmakta ve çoğunlukla 15 günlük bir süre sonrasında talepte bulunan müşterilere limit tanımlaması yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu