BANKALARKREDİLER

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Şu anda bankalar ihtiyaç kredisi olarak 60 aya kadar vade seçeneği ile ve düşük faiz oranları ile müşterilerine kredi imkanı tanımaktadır. Banka müşterileri genellikle borçlanma limitlerini doldurmaları nedeniyle çoğu kez yeni kredi başvuruları yapamazlar.

Limit aşımının yanı sıra diğer bir faktör olarak da kredi notunu düşük olması ya da sicilinin bozuk olması nedeniyle bankalar bu kişilere ihtiyaç kredisi kullandırmamaktadır.


Her ne sebeple olursa olsun, kredi çekemeyen kişiler yine de para bulabilmek için bankalara tekrar tekrar başvuru yapma gereği duyabilirler. Biz bu yazımızda mutlaka Kredi çekmesi gerekenler için diğer Kredi çekebilecek bir yöntem olarak ipotekle kredi çekme hakkında bilgiler verdik. Teminat göstererek yani ipotek göstererek Kredi çekmek mümkündür.

2020 yılı itibariyle ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankaların hangileri olduğunu nasıl başvuru yapılabileceğini ve bu bankaların hangi şartlar hangi şartlar altında kolay bir şekilde Kredi verdiğini belirttik.


İpotekli bireysel kredi veren bankalar 2020


İpotek koydurarak bankadan kredi çekmeniz gayet kolay olacaktır. Borçlanma limitiniz aşmış olsanız bile gelir belgesi göstermeniz ve bunun yanı sıra çekeceğiniz kredi limitine çok daha değerli olacak bir ipotek göstermeniz durumunda banka şubesi yetkisinde kredi çekmeniz daha hızlı ve kolay olacaktır diye tahmin ediyoruz.

Bu anlamda banka şubeleri ile direk görüşme bileceğiniz gibi telefonu ederek de bu konuda ek bilgi alabilirsiniz.
İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında kurulan ilk sırada saydığımız bankalar gelmektedir. Bunlar; Garanti Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi, Ziraat Bankası, Halkbank, Türkiye ekonomi Bankası, Şekerbank, Burgan, bank ING bank bank olarak sayılabilir.

Kişinin göstermiş olduğu ipotekleri değerine bakarak anında ihtiyaç kredisi kullanılmaktadır.


Ev ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu


ihtiyaç kredisi çekebilmek için istenilen ipotekler arasında en değerlisi kuşkusuz ev ipoteği olacaktır. Özellikle düşük limitli bireysel kredi başvuruları yapılması durumunda bu kredinin neredeyse 10 katını daha değerli olan evlerin ipotek ettirilmesi her ne kadar ölçüsüz bir ipotek işlemi olsa da bankalar nezdinde müşterilere sunulan özel şartlar arasında yer almaktadır.

ihtiyaç kredisinin ödenmemesi durumunda ipotek olarak gösterilen ev ya da buna benzer değerli eşyalar ve taşınmazlar icra kanalıyla el konulup daha sonra ihale usulü ile satışa çıkarılacaktır. Bundan dolayı özellikle ev ipoteği ile kredi çekme gibi bir düşünceniz varsa bunu birkaç kez daha detaylı bir şekilde düşünmenizde fayda vardır; çünkü aksi için bazı kredi taksitleri nedeniyle çok daha değerli olan ev gibi bir taşınmaz denizde kayıp gidebilir.


Araç ipotekli ihtiyaç kredisi


Bazı kredi çekmek isteyen müşteriler genellikle araçlarını ipotek ettirerek acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankaların istemiş olduğu en büyük şartlardan bir tanesi aracın modelidir. şu anda birçok banka çok eski olan araçlara ipotek test etmezler. Daha çok satış değeri yüksek olan ve daha çabuk satılacak olan ürünleri banka uygun görmesi durumunda buna bağlı olarak kişilere ihtiyaç kredisi verilmesi daha yaygın bir işlem olarak ön plana çıkmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu