6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 72 kez okundu.

Bankalar kendi aralarında büyük bir rekabet içinde oldukları için sürekli olarak en fazla müşteri kapasitesine ulaşmayı amaçlamaktadır. Bankalar ne kadar çok müşteri elde ederse o kadar çok gelir elde ederler. Bunun da olması için vatandaşın ilgisini çekecek ve onları memnun edecek bazı kararların alınması gerekmektedir. Bu hususta makalemizin konusu da olan 6 ay ötelemeli kredi seçenekleri sunulmaktadır. 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar başlıklı makalemizin devamında ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.

2017 ertelemeli kredilerde ön plana çıkan bazı bankalar vardır. Özellikle ING Bank, TEB ve GNB Finansbank bu hususta ön plana çıkmaktadır. Zaten Televizyonlarda son günlerde ING Bank’ın 3 ay ertelemeli kredi fırsatını herkes görmektedir. Bankalar müşterilerini memnun etmek için ve onların kredi ihtiyaçlarını kendi bünyelerinde karşılamak için onlara en uygun koşullarda kredi imkanı tanımaktadır.

Tüketicilerin en çok sevdiği kredi türü ertelemeli kredi diyebiliriz. Özellikle 6 ay gibi uzun bir süre için ertelenecek krediler oldukça kabul gören kredilerdir. Şu anda ekonomik durgunluk sebebi ile herkes kesinlikle en azından 3 ay ertelemeli kredi istemektedir. Bankalar da bu yönde bazı kararlar almışlar ve 6 ay ertelemeli kredi fırsatları sunmaya başlamıştır.

TEB ve ING bankası ertelemeli kredi fırsatları sunmaya devam etmektedir. Fakat ertelemeli kredilerin bu ödeme kolaylıklarının yanında sonradan size büyük faiz oranları da karşılayabilmektedir. Vatandaşlarımız genelde kredilerine ertelemeli olmasına kanarak kesinlikle faiz oranlarına dikkat etmemektedir. Ama bu kesinlikle yanlış bir tutumdur. Sonuçta 6 ay sonra da olsa o kredi ödenecektir. Özellikle kredi taksitlerinin ödenmeye başlaması ile faiz oranlarının yeni yeni fark edildiğini söyleyebiliriz. Bu durumda müşteriler büyük faizler ile karşılaşınca bu sefer ödemelerini geciktirmek zorunda kalmaktadır.

 

En Uygun Kredi Nasıl Alınabilir?

Banka kredi notunuz çok iyi ise ve gelir durumunuz da standartların üstünde ise o zaman banka ile kredi faizi konusunda pazarlık yapabilirsiniz. Bankaların genelde müşterilerine sunmuş olduğu kredi faizleri vardır. Bunun yanında ayrıca özellikle Konut kredilerinde müşterilerin isteklerine göre kredi faiz oranlarını da belirlenebilmektedir. Örneğin, kredi faiz oranı %0,90 olan bir banka kredisinde yapılacak pazarlık ile bu faiz oranı %0,80’lere kadar düşürülebilir. Tabi bu noktada kredi notu ve gelir durumunu hususunda  müşterinin eli daha güçlü olması gerekmektedir.

 

Ertelemeli Taşıt Kredisi

Ertelemeli ihtiyaç kredilerinin yanında ayrıca 48 aya kadar vade seçenekleri ile ertelemeli taşıt kredileri de sunulmaktadır. 6 aylık ertelemeli taşıt kredilerinde ilk kredi taksiti sonrası 48 aylık vade başlayacaktır.  Çekilecek kredinin son taksiti ödeninceye kadar kredi ile alınan taşıt ipoteği de devam edecektir. İster peşinatınız olsun ister olmasın ertelemeli araba kredisi kullanabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git