2018 Yılı Yatırım Araçları

2018 Yılı Yatırım Araçları
4 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 152 kez okundu.

Online olarak yatırım yapan kişilerin en büyük kazanç noktaları ileriye dönük olarak yaptıkları iyi yatırım tahminleridir. Doğru zamanda doğru yerde yapılan yatırımlar sayesinde birçok kişi kısa yoldan zengin olabilmektedir. Şu anda 2017 yılın ortalarında bulunmamıza rağmen, iyi yatırımcılar 2018 yılı yatırım araçları hakkında şimdiden araştırmalara başladı diyebiliriz. Her zaman rakiplerinin bir adım ilerisinde olan kişilerin daha çok kazandığı alanlar vardır. Bunlar;

  • Borsa yatırımları
  • Sanal para yatırımları
  • Forex yatırımları
  • Bitcoin yatırımları
  • Sosyal Medya Yatırımları
  • Fiziksel Yatırımlar

Yatırım yaparak parasını arttırmak isteyen kişiler için birden fazla alternatif yöntem bulunmaktadır. Küçük paralar ile çok kazanmak isteyenler kesinlikle online yatırım araçlarını tercih etmelidir. Özellikle sın yıllarda sanal para birimlerinin çok fazla kazandırdığını görmekteyiz. Bitcoin bunlardan sadece bir tanesidir.  Sanal paraya birimlerine yapılan yatırımlar kısa sürede büyük kazançlar sağlasa da yatırımcıların bu noktada temkinli hareket ederek tüm varlıklarını tek bir yöne yatırmamaları daha doğru olacaktır.

 

Sosyal Medya Yatırımları

Yatırım yapmak ve gerçekten de bir servet kazanmak isteyenler için Sosyal Medya ile ilgili hisse alımlarını önerebiliriz. Son yıllarda özellikle Facebook, Twitter, Snapcahat, Whatsap gibi büyük uygulamalara para yatıran kişilerin büyük kazançlar elde ettiklerini görüyoruz.

2018 Yılı Yatırım Araçları

İsviçre Yüz Milyarlarca Facebook Hissesi Satın Aldı

Dünyanın en sağlam Merkez Bankası’na sahip olan İsviçre kasasında tutmuş olduğu parayı daha da arttırmak için özellikle küresel boyutta faaliyet gösteren sosyal medya devlerinin hisselerini satın almaya başladı. Google, Microsoft, Facebook gibi devlerin hisselerini satın alan İsviçre Merkez Bankası, yatırımcılar yön vermesi açısından oldukça güzel bir örnek olarak durmaktadır.

 

2018’in En İyi Yatırım Araçları

2018 yılında dünya genelinde en iyi yatırım araçlarını sizin için araştırdık. Yine listemizin ilk sıralarında Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları bulunmaktadır. Facebook hissesi satın almak için henüz geç kalmış sayılmazsınız; çünkü, dünya genelinde şu anda aktif olarak açık olan yaklaşık olarak 2 milyar hesap bulunmaktadır. Bu da dünya nüfusunun %30’u anlamına gelmektedir. Şu an dünya üzerinde aktif olarak kullanılan bu kadar büyük başka bir hesap yoktur. Bunun gelecek 10 sene içinde 3 milyarı aşacağı konuşulmaktadır.

2008 yılında Facebook’un aktif hesap sayısı 500 milyon civarı olup, birçok kişi artık Facebook’un daha fazla değerlenmeyeceğini iddia etti. Ama durum tam tersi devam etti ve Facebook şu an dünyanın en değerli şirketleri arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git