Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Son dönemler de oldukça rağbet görmekte olan bir banka hesap türüdür. Altın hesabı genel olarak Bireylerin yapmış olduğu birikimleri altın olarak yapmasını sağlayan banka hesaplarıdır. Ziraat Bankası yapılan maddi birikimlerin altın mevduatında değerlendirilmesini sağlamaktadır. Altın hesapları genel olarak vadeli hesaplar olabildiği gibi vadesiz hesaplar şeklinde de olabilmektedir. Vadeli hesaplarda kazanç vadesiz hesaplarda olduğundan genel olarak daha fazladır.

Vadeli altın hesaplarında banka paranızla çeşitli yatırımlar yaparak paranızın daha da katlanmasını sağlamaktadır. Bu yüzden bu hesaplar da işlemler belirli zaman dilimlerinde yapılmalıdır. Genel olarak ay sonu ve ya aybaşı zamanları işlemler için oldukça uygundur. Vadesiz hesaplarda ise bu tarz uygulamalar yoktur. Banka parayla her hangi bir yatırım yapmaz. Hesapta istenilen zaman dilimlerin de işlem yapılabilmektedir. Altın hesabının diğer hesap türlerine göre oldukça üstün olan tarafları bulunmaktadır. Hem maddi bir birikim yapılması sağlanır. Hem de bu birikim altın olarak yapılır. Burada kast edilen saf altındır. Genel olarak alım ve satım işlemleri saf altın olarak gerçekleşmektedir.

Genel olarak altın birikimi yapan insanların öncelikli tercihleri arasında gelmektedir. Ev ortamında yapılan genel olarak yastık altı birikimi olarak ifade edilen birikim yönteminden hem daha karlı hem de daha risksiz olmaktadır. Genel olarak hesabınızda ki altınların kesinlikle çalınma gibi bir riski yoktur. Genel olarak yapılan işlemler gram altın olarak gerçekleştirilir. Genel olarak banka da ki altın hesabınızda ki birikim belirli miktarların üzerine çıktığında elden saf altın olarak hesabınızda ki altının çekimini yapabilirsiniz. Alacağınız altın saf yani külçe altın olacağından altına yapılan genel işçilik hizmetleri için de her hangi bir ödeme yapmamış olacaksınız. Ziraat bankası bu güvencelerle altın birikimi yapmanızı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası’ndan altın hesabı açtırmak için öncelikle daha önceden açılmış bir vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir. Hesabınız yoksa en yakın Ziraat Bankası şubesine gelerek hem vadesiz hesap açtırabilir hemde bu hesaplarınıza altın hesabı tanımlatabilir siniz. Dilerseniz açmış olduğunuz bu vadesiz hesaplarınızı vadeli altın hesabına da çevirebilirsiniz.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir