Kuveyt Türk Katılım Bankası Personel Alımı 2017  

Ülkemizde faaliyet gösteren Katar ve Türk ortak sermaye grubu bankası olan Kuveyt Türk 2017 yılı içinde personel alımına çıktı. İhtiyaç duyduğu personel alanlarına memur alımı yapacak olan Kuveyt Türk, adaylardan bazı şartlar aramaktadır. Banka personel alımlarında genellikle belli standartlar uygulansa da Kuveyt Türk katılım bankası personel alımı 2017 başlıklı makalemize, bu ilana özel aranan şartları sizin için sırasıyla açıklayacağız. Siz de memur olmak istiyorsanız bütün banka personel alımlarını sitemizde takip edebilir ve bununla ilgili olarak da sürekli güncel tutacağımız konu olan, 2017 banka personel alımları konulu makalelerimiz takip edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası birçok pozisyonda görevlendirmek üzere yüzlerce personel istihdam etmeye hazırlanıyor. Bu sene içinde alınacak olan personellerin ilk grubunda yer almak için kriterleri taşıyor olmanız gerekmektedir. Yazımın devamını okuyarak Kuveyt Türk 2017 personel alım şartlarını öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası almayı planladığı personel alanlarını şu şekilde belirtmiştir:

İnsan Kaynakları Müdürlüğünde, kariyer ve işe alım uzmanı, uzman yardımcısı olarak çalışacak ve istihdam edilecek ekip arkadaşları aramaktadır.  Bu alanlara alınacak kişilerde genel anlamda bazı kriterler aranmaktadır. Bu kriterler;

 • İngilizce bilen kişiler
 • Büyük üniversitelerin 4 yıllık iktisat ve idari birimlerinden birinden mezun olmak (Örneğin, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Boğaziçi, İstanbul Teknik gibi okullardan mezunlar)
 • İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun ve insan ilişkileri alanında kendisini iyi yetiştirmiş kişiler
 • İnsan ilişkilerinde tecrübeli
 • Planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş
 • İşe alım süreçlerinde kullanılacak resmi prosedüre hakim
 • Erkekler için askerliğini tamamlamış ya da askerlik ile ilişkisi olmamak

 

Kuveyt Türk yukarıda belirtilen alanlara belirtilen şartları taşıyan kişileri ön mülakata alarak istihdam etmeyi planlamaktadır. Bu konuda banka ayrıca kendi içinde hem mülakat hem de yazılı sınav yapabilecektir. Kuveyt Türk 2017 banka memuru alımı için ön görülen iş tanımı aşağıda ayrıca belirtilecektir.

Kuveyt Türk Personel Alımı İş Tanımı

Kuveyt Türk Bankası diğer bankalar gibi girişimci ve rekabetçi personel istihdam etme politikası gütmektedir. Buna göre ilk etapta hem sözlü sınav hem de yazılı sınav ile işe alınacak kişiler bir deneme dönemine tabi tutulacaktır. Deneme döneminde bankanın kriterlerine uymayan kişiler ile süreç sonlandırılacaktır. Daha çok bankanın diğer bankalar ile hızlı rekabet gücüne ayak uydurabilecek kişilerin istihdam edilmesi düşünülmekte ve bu yönde personel tercihleri yapılacaktır.

İş tanımından da anlaşılacağı üzere banka işe almış olduğu kişileri her an işten de çıkarabilir. Bu nedenle Kuveyt Türk personel alım sınavına girmeden önce bu konuda kendinizi sınava en iyi şekilde hazırlayıp, sınavı kazandıktan sonra da bankanın diğer bütün kurallarına uyma eğilimi göstermeniz gerekecektir. Deneme sürecindeki performansınızın düşüş göstermesi işinize son verilmesi için yeterli bir sebep olarak gösterilebilir.

 

Kuveyt Türk Memur Alımı İçin Aday Kriterleri

 1. Tecrübeli ve tecrübesiz kişiler bu sınava başvuru yapabilir
 2. Erkekler askerlik görevini mutlaka yapmış olmalı ya da askerlikten muaf olmalı
 3. Eğitim seviyesi olarak, en az üniversite mezunu olunmalı, bunun yanında yüksek lisans ya da doktora öğrencileri mezun olmaları durumunda başvuru yapabilir.
 4. Yabancı dil bilgisi tercihen istenmektedir.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir