Kullanılmayan Vadesiz Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kullanılmayan Vadesiz Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnsanlar ilk çağlardan bu yana varlıklarını korumak ve saklamak içgüdüsü içindedir. Bu yöntemlerin başında çok uzun yıllar kullanılan toprak altına gömmektir. Sizlerde muhakkak çevrenizde çok duymuşsunuzdur insanların define avcılığını yaptığını veya da kazılarla servet edindiklerini. İşte bunlar bu içgüdünün var olduğunu kanıtlayan temel olaylardan birisidir.

 

Günümüzde ise varlıkların muhakkak bir parasal değeri mevcuttur. İnsanlar da doğal olarak bu parasal değeri veya parayı korumak, saklamak içgüdüsündedir. Bunlar için kullanılan en sık görülen yöntemler bankalarla iş birliği yapmaktır. Eşyalarınızı veya değerli varlıklarınızı saklama yapmak istiyorsanız ücreti karşılığında bankalardan kasa kiralayabilir ve güvenliğinden emin olabilirsiniz. Eğer ki saklamak istediğiniz şey para ise kullanabileceğiniz çok daha fazla yöntem mevcuttur. İnsanların çoğu bu paralar gayrimenkul almayı tercih eder. Fakat kullanılabilecek en karlı yöntem bu değildir. Bunun yerine paranızı bir bankaya sizin adına işletmesi için verebilir. Dolaylı yoldan, emek harcamadan hem paranızı korumuş olabilir hem de ekstra gelir elde edebilirsiniz. Bunlar için kullanılan yöntemin adı vadeli mevduat hesaplarıdır. Paranızı bu hesaplara yatırdığınızda bir anlaşma imzalarsınız. Belirli bir süre boyunca paranıza dokunmayacağınız taahhüt eder ve o belirli süre sonunda ise bankadan anlaşacağınız miktarda para alacağınıza dair bir sözleşmedir bu.

 

Eğer ki sizin amacınız paranızdan para kazanmak değil sadece paranızı muhafaza etmek ise. Yine bankalar aracılığıyla kullanabileceğiniz başka işlemler de mevcut. Bunların başında ise vadesiz hesaplar geliyor. Açılması son derece basit olan bu hesapların varlığının tek amacı sizin paranızı saklamak. Dilediğiniz zaman paranıza ulaşabilir ve kullanabilirsiniz. Eğer ki açtığınız hesabı kapatmak istiyorsanız muhtemelen aklınızdaki soru kullanılmayan vadesiz mevduat hesabı nasıl kapatılır olacaktır. Vadesiz mevduat hesaplarının kapatılması da açılması kadar basittir. Bu işlem için banka şubelerini kullanabilir veya İnternet şubesinden veya da telefon bankacılığı ile talebinizi iletebilir bir iş günü içerisinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken hesabınızın bulunduğu bankaya giderek bir dilekçe doldurmak dilekçenize istinaden talebiniz hesabınızın bulunduğu şubeye iletilecek ve işlemeniz gün içerisinde gerçekleşecektir.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir