Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?
Merhaba arkadaşlar bu yazımızda yine size faydalı olacak bir konuda bilgilendirme yapacağız. Kişisel ihtiyaçlarınız ve internet üzerinden alışveriş yapabilmek için kullandığınız kredi kartlarını bazen ödemekte zorluk çekiyor olabilirsiniz. Bu durumda nasıl bir uygulama yapabilirsiniz kredi puanınızı düşürmeden nasıl ödemelerinizi yapabilirsiniz hep birlikte göz atalım. Kredi kartı almak başlarda çok zor olmaktadır fakat kartı kullandıktan sonra eğer sicilinize yansıyacak şekilde kötü kullanırsanız bir daha kimse size kredi kartı vermeyebilir. O yüzden ödemelerinizi mümkün olduğunca gününde ödemeye çalışın.

Kredi kartı taksitlendirme nasıl yapılır?
İlk olarak size borcunuzu nasıl yeniden taksitli bir şekilde yapabilirsiniz onu anlatacağım. İlk olarak şu yöntemi kullanabilirsiniz. Eğer bir yerden para bulup yatırma şansınız varsa tüm borcu yatırın ve ertesi gün kartınız nakit çekime açıldığında gidip 9 taksit para çekerek borcunuzu nakit çekip komisyonu ödeyerek taksite bağlayabilirsiniz.

2.yöntem ise asgari ödeme yaparak dönem atlatmak bu şekilde yaptığınızda dönem borcunuzdan kalan bakiye bir sonraki aya devir olacaktır fakat faiz işlediğinden ve kredi notunuzu olumsuz etkilediğinden önermediğimiz bir yöntemdir.

Gelelim asıl konumuz olan kredi kartı yapılandırmasına bu yöntemde bankaların kendilerine has yöntemleri bulunmaktadır. Bazı bankalar kredi kartınızı iptal ederek toplam borcunuz kadar size yapılandırma yapıyor ve aylık taksitler şeklinde ödemelerinizi yapıyorsunuz ama kartınızı bir daha kullanamıyorsunuz. Bankaların uyguladığı bir diğer yöntem ise yine yapılandırma bu yöntemde ise kredi kartınız blokeli oluyor ödemelerinizi yapmaya devam ediyorsunuz kredi kartı borcunuz bitene kadar kartınızı kullanamıyorsunuz. Sizde bu yöntemleri iyi bir şekilde düşünün ve size en uygun olanı tercih edin.

İmkanınız varsa güncel borcunuzu yatırın ve bu yöntemlerin hiçbiri ile uğraşmayın. Unutmayın ne kadar çok kredi kartınız olursa o kadar çok zorlanırsınız ödeme yaparken. Maaş aldığınız bankayı tercih edin ve sadece o bankanın kredi kartını tercih edin. Bu şekilde kredi notunuz daha yüksek olacaktır fazla karta sahip olup ödeme sıkıntısı yaşamaktansa tüm kartları iptal ederek tek kart olacak şekilde kullanın.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir