Kredi Kartı Borcu Ekstre Taksitlendirme

 
Türkiye’de kullanılan kredi kartı sayısına baktığımızda yaklaşık olarak 180 milyon adet kredi kartının aktif olarak kullanıldığını görmekteyiz. Nüfus sayımıza orantılarsa neredeyse herkesin ortalama 2 adet kredi kartı kullandığını söyleyebiliriz. Kredi kartı kullanıcılarının en büyük problemi de kart kullanım sınırlarını çizememeleridir. Bu yüzden gelirlerinden daha fazla kredi kartı harcamaları yapmakta ve geri ödemeler konusunda problemler yaşamaktadırlar.

 

Özellikle son yıllarda ülkemizin en büyük ekonomik sorunlarından bir tanesi de kredi kart borçlularının sayısındaki büyük artıştır. Çok fazla borçlanan kullanıcılar, kart geri ödemelerinde taksitlendirme seçeneklerini araştırmaya yönelmişlerdir. Kredi kartı borcu ekstre taksitlendirme, en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

 

Kredi kartı borcu ekstre taksitlendirme iki şekilde olmaktadır. Bunların bir tanesi; yaptığınız tek çekim alışverişlerinden sonra bankanızın sizi arayarak, yapmış olduğunuz alışverişi uygun taksit seçenekleri ile bölünmesini teklif etmesidir. İkinci seçenek de şudur:  Daha önce yapmış olduğunuz, ister tek çekim ister taksitli alışverişleriniz olsun, bankanızın bu borçlarınızı yeniden uygun koşullarda taksitlendirmesidir. Burada asıl üzerinde konuşmamız gereken kısım ikinci taksitlendirme türüdür.

 

Banka kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz taktirde, banka bu borcunuzu çok yüksek oranlarda faizlendirecek ve sizi daha güç duruma sokacaktır. Bu durum, ödeme güçlüğü yaşadığınız tüm zamanlar için geçerli olacaktır. Ne kadar uzatırsanız ödemeniz gereken faiz de o kadar artacaktır. Bu gibi yüksek faizleri ödememek için bankanın size sunacağı ekstre taksitlendirme seçeneğinden yararlanmalısınız.

 

Özellikle bu uygulamayı yapan en belirgin bankaların başında Finansbank’ın bünyesinde faaliyet sürdüren Cardfinans kredi kartıdır. Finansbank, müşterilerine kredi kartı ekstre taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Bu imkandan yararlanmak için, cardfinans kredi kartınızın en son gelen asgari ödeme tutarını ödemeniz yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra banka size 6,9,12 ay taksitlendirme seçenekleri sunacaktır. Tabi bu yeni yapılandırma anlamına geleceği için size küçük de olsa bazı faizler yansıtılacaktır. Ama bunu yapmamanız durumunda ödeyeceğiniz faiz oranları çok daha yüksek olacak hem de kredi puanınızda çok belirgin düşüşler görülecektir. Bu da hiçbir banka kullanıcısının olmasını istemediği bir durumdur.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir