Home / İHTİYAÇ KREDİLERİ / İhtiyaç Kredisi Şartları Nedir, Nasıl Alınır?

İhtiyaç Kredisi Şartları Nedir, Nasıl Alınır?

İhtiyaç Kredisi Şartları Nedir, Nasıl Alınır?
Merhaba arkadaşlar sizler için her gün araştırma yapmaya ve faydalı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bugün sizler için ihtiyaç kredileri hakkında bilgiler vereceğiz. İhtiyaç Kredisi Şartları nedir? ve İhtiyaç kredisi almak için neler yapmalı hep birlikte göz atalım.

Bankalar kredi verirken ne gibi şartlar aramakta ve kredi koşulları neler bu konu üzerinde sizleri bilgilendireceğiz.  Bankalar müşterilerine daha iyi hizmet sunmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için bireysel kredi yani ihtiyaç kredisi vermektedir.Özellikle maaş müşterisiy seniz kredi almanız daha kolay olacaktır.Maaşınızın 36 katına kadar bireysel kredi çekebilirsiniz eğer bankalar arası kredi notunuzda iyi se kolaylıkla alabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Kredi çekecek olan müşterinin reşit olması yani Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre 18 yaşına girmiş olması gerekmektedir. Bu yüzden hesap açabilmek ve bu hesap üzerinden kredi çekebilmek için 18 yaşına girmiş olmanız gerekmektedir.

Yaşınız 18 altı ise bu durumda müşteri temsilcisini arayarak bilgi, alablirsiniz bu durumda genellikle ancak yine de ihtiyacı varsa yanında birinci dereceden olan akrabalarından biri aracılığı ile ihtiyaç kredisini çekmesi mümkündür.

Kredi çekebilmek için bir başka yöntemde işyerinizden alacağını maaş bodrosu ile kolaylıkla başvuru yapabilirsniz.Sizlerde bireysel kredi çekmeyi düşünüyorsanız kimlik belgeniz kimlik belgesi bu evraklar ve son puanınınız ile birlikte başvu yapabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir