Düzenli Ödeme Talimatı Nedir?

Düzenli Ödeme Talimatı Nedir
Düzenli Ödemeler ile aylık yaptığınız ödemeleri örneğin kira gibi hiç uğraşmadan her ay yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Tek bir talimatınız ile bu ödeme emirleriniz her ay düzenli bir şekilde gerçekleşecektir. Bankanızda ki mevcut hesabınızdan vereceğiniz bu talimat ile birlikte çalıştığınız banka hesaplarına havale veya diğer bankalara eft, herhangi bir şirkete, kuruma ya da şahsa ödemeniz gereken ödemeleri tamamen sizin belirleyeceğiniz zamanda ve sizin belirlediğiniz tutarda otomatik gerçekleşmesini sağlayan çok pratik bir çözümdür.Bu sayede zamandan kazanmış olacaksınız ve havale eft yapmak için uğraşmayacaksınız. Üstelik çoğu banka bu talimatlar için avans hesabı da tanımlamaktadır. Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile ödemeleriniz ek avansınızdan tahsil edilecek ve siz daha sonra ödeme imkanını elde edeceksiniz.

Düzenli ÖdemeGaranti Bankası Düzenli Ödeme Talimatı
Garanti bankasında hesabınız varsa ve düzenli ödemeyi nasıl yaparım diye merak ediyorsanız sizin için kısaca anlatayım.

İnternet Şubesi Para Transferleri menüsünde Düzenli Ödeme adımından veya Hızlı Havale / EFT işlemleri sonrası düzenli ödeme emri verebilirsiniz. Eğer internet parolanızı/şifrenizi bilmiyorsanız müşteri ilişkilerini arayabilir yada hiç hesabınız yoksa en yakın şubeye gidip açtırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Düzenli Ödeme Talimatı
Ziraat Bankasından düzenli ödeme talimatı vererek de ödemelerinizi gecikmeden yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için En yakın Ziraat bankası şubesine başvurarak talimat verebileceğiniz gibi internet bankacılığı kanalı ile de bu işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Diğer bankalarda aynı uygulamaları yaptıkları için hepsini ayrı ayrı anlatmamıza gerek yok diye düşünüyorum. Takıldığınız bir yer veya sormak istedikleriniz varsa bize sorabilirsiniz.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir