Dosya Masrafı Geri Alabilmek İçin Ne Yapmalı?

Dosya Masrafı Geri Alabilmek İçin Ne Yapmalı
Son yılın belki de en çok merak edilen konularından bir tanesi kredi çektiğinizde sizde alınan kredi dosya masraflarını nasıl geri alabilirsiniz? Bize de gelen yoğun soru trafiğinden donra bu konu hakkında bilgilendirme yapmaya karar verdim. Haberlerde de sıkça yer verilen dosya masrafı haberleri bu konuyu tekrar gündeme getirdi.

Bu konu üzerine işlem yapan bir çok firmaya ve size gelen mesajları görmüşsünüzdür. Size dosya masrafınızı almanız için yardım edeceklerini söyleyen kişiler karşılığında sizden ücret talep etmektedirler. Ve size sadece bir dilekçe örneği gönderip kapıda ödeme seçeneği ile 70-100 TL arasında para talep etmektedirler. Bunlara hiç gerek yok aslında zaten alacağınız ufak tutarlar için bu tür kişilere itimat etmeyiniz.

Ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekiyor
Ayrı bankalardan çektiğiniz kediler için her bankadan aldığınız dosya masrafı kesinti makbuzları aldıktan sonra başvuru yapacaksınız. Bu başvurunuz her bankaya ayrı ayrı ileteceğiniz dilekçeler ile bankalara karar şeklinde bildirilecektir. Fakat tüm kredilerinizi aynı bankadan çektiyseniz bunun için tek bir başvuru yeterli olacaktır.

2.000 TL’nin altında ilçe kaymakamlıklarına
2.000 TL’nin altındaki başvurularda ilçe hakem heyetlerine başvurabilirsiniz ama 2000. TL üstü kesinti başvurularında il hakem heyetleri yetkili olacağından buraya başvuru yapmalısınız.

Masraf ödemeyeceksiniz
Başvuru yaparken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Başvuru işlemi tamamen ücretsizdir. Bankanız sizden ücret talep ederse kesinlikle ücret ödemeyiniz.

 

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir