Home / PRATİK BİLGİLER / Borsada Para Kaybetme Riski Yüksek Mi?

Borsada Para Kaybetme Riski Yüksek Mi?

Borsada Para Kaybetme Riski Yüksek Mi?

Sizlerde paranızı değerlendirmek için fikir arıyorsanız ve paranızı vadeli hesap yada fon hesapları dışında farklı alanlarda değerlendirmek için bir kaç yöntemi deneyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de doğru hamlelerde yapılacak olan mantıklı adımlardan geçmektedir. Sizlerde yeterli bilgiye sahipseniz borsaya girebilir ve küçük bir bütçe ile başlayabilirsiniz.

Yatırım piyasalarında kazanma oranları ne kadar yüksekse kaybetme risklerine bu oranlı aynıdır. Yatırımların bilinçsizce yapılması ve kazanma hırsı yatırımı amacının dışına çıkarmasına sebep olmaktadır. Kaybetme olasılığı göz önünde bulundurularak yapılan yatırımlar her zaman kar elde etmenize yardımcı olmaktadır. Aksi durumlar kaybetmenize neden olmaktadır.

Borsa’ da para kaybetme riski yüksek mi?

Yatırım araçları arasında bulunan ve en çok tercih edilen borsa’ da bilinçsiz işlemlerin kaybetmenize zemin hazırladığını bilmelisiniz. Bu sebeple, yatırımlarını yapmadan evvel analizlerinizi derinleştirerek geniş çaplı araştırmalar yapmalısınız. Hangi hisse senedini ne zaman almalısınız bilmeniz gerek. Yatırımlarınızı yaparken bilmediğiniz konular hakkında uzmanlardan yardım almalısınız. Nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında çeşitli araştırmalar yapmanız gerekmektedir.

Eğer borsa’ da yeni iseniz, dikkat etmeniz gereken çok önemli hususlar bulunmaktadır. Eğer riskleri göz önünde bulundurmaz sanız o zaman kaybetme olasılığınız kazancınızdan daha fazla olacaktır. Sabırlı ve emin adımlarla yapacağınız yatırımlar sizlere kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. Borsa hakkında yaptığınız araştırmalar neticesinde, gerek duyduğunuz konularda işlemlerinizi yapacağınız bankanızın sizlere atadığı portföyünüz ile görüşerek bilgi edinebilirsiniz.

Borsa’ da kazanç elde etmeniz yapacağınız yatırımlara oranla değişmektedir. Sabit bir gelir elde etmek düşüncesi borsa’ da hatalı bir yatırım olabilir. Bu sebeple yapacağınız yatırımların sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Borsa bir oyun aracı değildir. Bir oyun aracı olarak düşünürseniz yapacağınız yatırımlardan hiçbir fayda göremezsiniz. Kimi zamanlar uzun vadeli kimi zamanlar da ise orta vadeli yatırımlarınız da sağlam adımlar ile kar elde edebilirsiniz. Kesinlikle borsa’ da kazanma hırsına girmemelisiniz. Çünkü hırs sizleri yanlış yönlendirmeler ile farklı boyutlara taşıyacaktır. Yapacağınız yatırımların aksine yatırımlar ile anlık kazanma telaşına düşebilirsiniz. Bu sizleri kar elde etmektense zarara götürecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir