Home / BANKA HİZMETLERİ / 2016 Yılı Vadeli Hesap Faiz Oranları

2016 Yılı Vadeli Hesap Faiz Oranları

2016 Yılı Vadeli Hesap Faiz Oranları 
2016 yılına girmemize bir aydan az bir zaman kaldı bankalar mevduat müşterisi çekebilmek ve mevcut müşterilerini elde tutmak için zengin faiz oranı vermekte tereddüt etmiyor. İnternet ve televizyonun insanlar üzerinde etkisinin oldukça fazla olduğu günümüzde reklamlarda dönen bir çok haberi görmüşsünüzdür. Vadeli mevduat hesaplarında uygulanan ve yeni yıldan sonra hangi banka ne kadar faiz oranı verecek bu konular hakkında sizler için araştırma yaptık. En yüksek vadeli mevduat hesap oranı veren bankayı merak ediyorsanız ve nasıl hesap açabilirsiniz merak ediyorsanız makalemizi dikkatlice okuyun.

Vadeli Hesap Nedir?
Vadeli hesap paranızın değer kazanmasını günlük, aylık yada kendi belirleyeceğiniz günlerde kendisini yenileyen ve size bankanızın verdiği oran ile faiz getirisi olan bir mevduat hesabıdır. Paranızı vadesiz hesaplarınızda tutmak hatta bunun yanı sıra 3 aylık dilimlerde hesap işletim adı altında bir takım masraflara maruz kalmasını istemiyorsanız bir vadeli hesap açmalısınız, bu sayede paranız hem değer kazanacak hem de hiç bir kesintiye maruz kalmayacaktır.

Aylık Gelir Nasıl Hesaplanır?
Vadeli mevduat hesaplarınızda aylık geliriniz yatırmış olduğunuz para miktarı, gün sayısı, bankanın size verdiği oran ile hesaplanmaktadır. örnek bir hesaplama yapacak olursak aşağıda yer alan tabloya dikkat edin. 1 ay üzerinden yapılan hesaplamaya göre %9 faiz oranında 10.000 TL mevduatınıza 76.37 TL faiz getirisi oluşmakta buda vergi kesintisinden sonra net olarak 64.92 TL ile hesaplanmaktadır.
vadeli hesap faiz hesaplama
NOT: Ara dönem faiz ödemeli hesaplarda görüntülenen sonuçlar seçili olan ödeme periyodunun ilk dönemine aittir. Hesabın getirisi, yıl içerisinde, seçilen ödeme periyoduna göre tekrarlanacaktır. Ara dönem ödemeli değişken faizli hesaplarda faiz getirisi sonraki ödeme periyotlarında farklılık gösterebilir.

En Yüksek Faiz Oranı Veren Banka
Bankalar ara ara yaptıkları kampanyalar ile yüksek faiz oranı vermekte ve yeni müşterilere özellikle bu tür uygulamalar ile paralarını kendi bankalarına çekmek istemektedir. Yine çoğu banka şubeden bireysel olarak değilde tamamen internet bankacılığı aracılığı ile açılan hesaplara daha yüksek oran vermektedir. 2015 yılı 12. ayı itibari ile en yüksek faiz oranı veren bankalar şu şekilde.

ING Turuncu Hesap Yıllık Faiz Oranı: % 12,50
Akbank Akbank Direkt Serbest Hesap : %11.75
Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı: %9.90
Hsbc E-Mevduat: %9.75

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir