KARTLAR

Ticari Kredi Kartları Kimlere Verilir

Ticari kredi kartlarının limitleri çok yüksek olmasından dolayı her isteyen kişiye ticari kredi kartı verilmez. Bunun yerine bazı koşulları sağlayan kişilere kredi kartı kullanma hakkı verilmektedir. Ticari kredi kartları normal kredi kartlarından farklıdır. Ticari kredi kartlarını kimler alabilir? Nasıl alabilir? Ticari kredi kartına başvuru şartları ve normal kartlara göre avantajları nelerdir öğrenmek istiyorsanız yazımızı dikkatle okumanızı öneririz.

Ticari Kredi Kartını Kimler, Nasıl Alabilir?

Ticari kredi kartlarını faal olarak çalışan işletme ya da şirket yetkilileri veya sahipleri internet üzerinden, telefonla ya da bizzat banka şubelerine giderek başvurabilir.  Ticari kredi katı almak için ticari kredi kartı veren herhangi bir bankaya gerekli evraklarla başvurmanız yeterlidir.  Peki başvuru sırasında hangi evraklar ve hangi şartları taşımak gerekiyor bir bakalım.

Ticari Kredi Kartı Başvuru Şartları

Ticari kredi kartına başvurabilmek için öncelikle işletme, ya da şirket yetkilisi olmak gerekir. İşletme ya da şirketin faal olarak çalışması gerekmektedir.  Daha sonra başvurulan bankada ticari hesap olmalıdır eğer bankada ticari hesabınız yoksa açılmalıdır. İşletme ya da şirkete ait en önemlisi ve en başta olmak üzere vergi levhası, imza sirküleri, bağlı olduğu ticaret odası kaydı vb. evraklar gerekir.

Ticari Kredi Kartı İle Normal Kredi Kartı Arasındaki Fark Nedir?

Ticari kredi kartı işletme veya şirket yetkililerine veya sahiplerine verilirken normal kredi kartı kişilere verilir. Ticari kredi kartı ticari harcamalar için kullanılırken normal kredi kartı ise kişisel harcamalar için kullanılır. Ticari kredi kartlarının limitleri çok yüksek olabilir ancak normal kredi kartlarının limitleri daha düşüktür. Ticari kredi kartlarının normal kredi kartlarından daha birçok avantajları mevcuttur. Şimdi bunlara kısaca göz atalım.

Ticari Kredi Kartının Avantajları

  • Ticari kredi kartı havaalanı otoparklarından indirim sağlar.
  • Ticari kredi kartı seyahat  ve eğlence danışmanlığı sağlar
  • Ticari kredi kartı tercümanlık hizmeti almanıza yardımcı olur.
  • Normal kredi kartlar için taksit yasaklı sektörler olarak bilinen kuyumcu, gıda, akaryakıt ve telekomünikasyon harcamalarında ticari kredi kartlarına 9 taksite kadar taksit imkanı vardır.

Modern çağda akıllı cep telefonu olmazsa olmazlarımız arasına girmiştir. Ticari kredi kartı ile taksitle cep telefonu alabilme imkanına sahip olmak ticari kredi kartına sahip olmanın en cazip yanı olsa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu