KARTLAR

İş Bankası Kartı Bloke Oldu!  

 

İş Bankası kredi kartı ve banka kartınız bloke olduğunda bunun bazı sebepleri olacaktır. Yani kart herhangi bir sebep olmadan bloke olmaz. Kartınızın neden bloke olduğuna dair size birkaç bilgi sunmak istiyorum. Sebebini tespit ettikten sonra müşteri hizmetlerini arayarak sorunu birkaç dakikada çözebilirsiniz. İş Bankası kart bloke oldu diyorsanız bunun temel sebepleri şunlar olabilir;

  • Kredi kartı borcunuzu 3. Ayda da ödememeniz
  • Kredi kartında bulunan son kullanım tarihinin geçmesi
  • Kredi kartı şifrenizi 3 kez hatalı girmeniz
  • Banka kartı kullanıyorsanız bunun da son kullanım tarihi geçmiş olabilir
  • Yine banka kartlarının şifreleri 3 kez hatalı girildiğinde kart kendisini bloke eder
  • Kredi kartı ile internet alışverişi yaptığınız sıra güvenlik sebebi ile kartınız bloke olmuş olabilir

Yukarıda sayılan nedenler başta olmak üzere  kartınızın bloke olmasında birçok sebep olabilir. Şimdi de İş Bankası kart blokesi nasıl kaldırılır ona bakalım.

 

İş Bankası Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Saydığımız nedenlerden herhangi bir tanesi yüzünden kartınız bloke olduysa bunun çözüm yolları da farklı olacaktır. Yani kredi kartınızın şifresini yanlış girdiğiniz için İş Bankası kredi kartınız bloke olduysa o zaman,  0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri arayarak 7/24 bütün saatlerde banka kredi kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin sormuş olduğu birkaç güvenlik sorununa cevap verdikten sonra, sizi otomatik bilgisayar görüşmesine aktaracak ve orada kendi şifrenizi belirleyebileceksiniz. Bu işlem ortalama 5 dakika sürer.

Kredi kartınızın yanlış şifre ile sonucu bloke olması, banka tarafından güvenlik sorunu algılanması ile bloke edilmesi gibi durumlarda banka müşteri hizmetlerini arayarak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

 

Kredi Kartı Son Kullanım Tarihinin Geçmesi Ve Kartın Bloke Olması

Kulanmış olduğunuz kredi kartının ya da banka kartının son kullanım tarihi ön yüzünde ay ve sene olarak iki haneli olarak yazar. Bu kredi kartlarının normalde kullanım süreleri oldukça uzundur. 6-10 sene gibi bir süreleri olabilmektedir. Ama bu süre zarfında kartınızı yenilemezseniz banka kartınızı kullanıma kapatır.

Bunun çözüm yolu biraz daha uzundur. Bunun için yine  0 850 724 0 724 nolu müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Ama bu kart blokesi şifre değiştirme işlemi ile giderilemeyecek bir sorundur. Bunun için yeni kredi kartı ya da banka kartı talep etmelisiniz. Banka müşteri hizmetlerindeki görevliye talebinizi iletip açık adresinizi güncelleyin. En geç 2 hafta içinde size yeni kartınız gelmiş olacaktır. O süre boyunca maalesef eski kartınızı kullanamazsınız.

Yeni kartınız geldiğinde bunun için yine şifre belirlemelisiniz. Müşteri hizmetlerini arayabilir ve bu şekilde kartınızı hem aktif hale getirmiş olursunuz hem de kartınızın şifresini yeniden oluşturmuş olursunuz. Eski kartınızı da ya ATM’ye sokup yutmasını sağlayın ya da kırıp atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu