KREDİ NOTU

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir BEDAVA FİNDEKS PUANI

Kredi notu; kredi çekmek, kredi kartı almak nakit avans başvurusu yapmak kısacası her türlü bankacılık işlemlerinde en önemli noktayı oluşturmaktadır. Bundan dolayı kişiler kredi çekemediklerinde, kredi kartı alamadıklarında kredi notu sorgulama işlemi yapmak isteyebilirler. Bunun yanında kredi çekmeden önce de kredi puanı sorgulama işlemi yapan kişiler, bana kredi çıkar mı acaba diye öğrenmek isterler. Bunlar gibi durumlar hem kredi notu yani findeks puanını öğrenmeye kişileri sevk etmektedir. Findeks öğrenmek ortalama 7-12 TL arası değiştiği için de birçok kişi ücretsiz findeks öğrenmek istemektedir. Peki ücretsiz findeks yani bedava kredi notu öğrenmek mümkün mü? İşte yanıtı

Bedava ya da çok az para ödeyerek kredi notunu sorgulamak için findeks sistemi kullanılabilir. Bankalar üzerinden ya da SMS ile kredi notu öğrenmek her zaman ücretli olmaktadır. Tek istisna, bankaların bazıları (Halkbank gibi) maaş müşterilerine ücretsiz findeks sorgulama desteği verebilmektedir. Bunun dışında genelde 7 TL dolaylarında ücret alınmaktadır.

Kredi Puanına Para Vermeden Ulaşmak!

Banklardan kredi çekebilmek için en önemli kıstas kredi notudur. Fakat birçok kişi kredi notunun kaç olduğunu bilmez. İşte bu yazımızda ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir, en hızlı kredi notu sorgulama nasıl yapılır konularını açıklayacağız. Kredi notu öğrenme Vakıfbank aracılığıyla yapılabilir. Fakat çok daha kolayı vardır.

Findex Kredi Notu Sorgulama

Banka kredisi çekebilmek için kredi notunun beli bir puanın üzerinde olması gerekir. bu puan, kişinin daha önce bankalar aracılığıyla yaptığı işlemler neticesinde oluşur. 0-1900 arasında değişen puan sisteminde kişiler en riskliden çok iyiye doğru gruplandırılır. Kişiler grubuna göre ne kadar kredi kullanabileceği, hangi yöntemleri kullanarak kredi çekebileceği gibi konular bankalar tarafından değerlendirilir. Findex tarafından verilen bu hizmet findex kredi notu öğrenme ücretsiz biçimde yapılabileceği gibi farklı kanallar üzerinden de yapılabilir. Fakat şu an için hiçbir kanalda kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak yapılamamaktadır. Sadece Türkiye Bankalar Birliği kanalından alınacak risk raporu bazı şartlarda ücretsizdir.

Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama Mümkün Müdür?

Findeks’in kendi sayfası üzerinden yapılacak kredi notu sorgulama işlemlerinde ücret 5,31 TL ile 9,44 TL arasında değişiyor. Bazı sayfalarda Merkez Bankası kredi notu sorgulama yapıldığı söylense de Merkez Bankası birkaç yıldır bu hizmeti devretmiş bulunuyor. Sayfasına girildiği zaman da Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne yönlendirme yapıyor. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne şahsen, posta ya da e-posta yoluyla kredi risk başvurusu yapılabiliyor. Dilerseniz internet sayfası üzerinde yer alan Rapor Başvuru kısmından başvurunuzu oluşturabilir, kredi notu sorgulama sonucunuzun ücretsiz olarak mail adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Bankalar Aracılığıyla Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir yanında bugün bankaların tamamı sorgulama hizmeti veriyor. Bu kapsamda kredi notu öğrenme Garanti Bankası internet şubesi üzerinden, Başvurular sekmesinden 6 TL karşılığında yapılabilmektedir. Akbank kredi notu Akbank Direk Mobil üzerinden Başvurular sayfasından Risk Raporu sekmesinden yapılabiliyor. Kredi notu öğrenme İş Bankası internet şubesinden ve mobil uygulama üzerinden de yapılabiliyor. Hızlı ve güvenilir hizmet kapsamında banka 7 TL karşılığında hizmet veriyor.

Kredi Notu Öğrenme Finansbank Paketleri

Kredi notu öğrenme Finansbank ve diğer bankalarda paketler halinde de tercihe sunuluyor. Örneğin Yapı Kredi, Klasik, Gold, Premium paketleri kullandırıyor. Özellikle beyaz eşya, cep telefonu, araç satan işletmeler bu paketler sayesinde kendilerine gelen müşterilerin kredi sicil notunu anında sorgulayarak taksitlerini zamanında ödeyip ödeyemeyeceklerine bakıyorlar.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir diyenler için kredi notunu öğrenmenin en kolay yollarından birisi de SMS’tir. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları TC kimlik no bir boşluk doğum yılı yazıp 1122’ye mesaj atarak kolayca kredi sicil notlarını öğrenebilirler. SMS ile kredi notu öğrenme ücreti şu an için 9 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu