KREDİ NOTUKREDİLER

Neden Kredi Çekemiyorum ?

Birçok kişi, kredi çekememekten ve yaptığı her kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasından şikâyet etmektedir. Siz de neden kredi çekemiyorum ? diye düşünüyorsanız vereceğimiz tüyolarla birlikte kredi taleplerinizin bankalar tarafından olumlu değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle neden kredi çekemiyorum? diyenlerin kredi puanını öğrenmeleri şarttır. Muhtemelen düşük bir kredi puanına sahip olduğunuz için kredi talepleriniz reddedilmektedir. Kredi puanınızı öğrendikten sonra nasıl yükseltebileceğiniz konusunda fikir sahibi olmanız gerekiyor.


Kredi çekemiyorum diyorsanızKKB Kredi Scili Kötü Olana Krediadlı yazımızı okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


Eğer sigortanız yoksa ve herhangi bir ek gelire sahip değilseniz (kira geliri vs.) kredi çekmeniz neredeyse olanaksızdır. Geliri olmayan ya da gelirini belgelemeyen kişiler, bankalar tarafından güvenilir sınıfında görülmezler. Eğer sigortanız düzenli olarak yatıyor; fakat kredi notunuz düşük olduğu için kredi çekemiyorsanız biran önce kredi notunuzu yükseltmeye odaklanmalısınız. Bunun için gecikmeye giren borçlarınızı tamamen kapatmanız şart. Aynı şekilde idari takibe giren dosyalarınızın borcunu ödeyerek onları da kapatmanız gerekiyor. Eğer açık bir kredi kartınız ve kredi işleminiz varsa ödemelerinizi düzenli olarak yapmaya özen göstermelisiniz.

Açık kredi kartı ya da kredi işleminiz yoksa düşük limitli bir kredi kartı çıkartmanızı öneririz. Bunu da yapamıyorsanız nakit blokaj karşılığında kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Bazı bankalar, nakit hesabınıza blokaj uygulayarak kredi kartı almanızı sağlayabilmektedirler. Örneğin; 600-700 TL’lik bir vadesiz hesabınız varsa 500 TL limitli bir kredi kartı alabilirsiniz. Bunun için hesabınızda bulunan paraya bloke konur ve size 500 TL limitli bir kredi kartı çıkarılır. Kredi kartınızı alışverişlerinizde kullanarak ödemelerinizi düzenli şekilde yapmanız durumunda kredi notunuz yükselmeye başlar. Kredi notunuzu yeteri kadar yükselttikten sonra nakit blokajınızı kaldırabilir ve bloke uyguladığınız hesabınızdaki paranızı çekebilirsiniz.

Kredi notunuzu yükselttikten sonra kredi başvurularınızı tekrar ettiğinizde olumlu sonuç almaya başladığınızı göreceksiniz. Böylece nakdi ya da gayrı nakdi kredi talepleriniz değerlendirilerek kredi kullanmanız sağlanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu