KOBİ KREDİLERİ

Esnaf Kefalet Kredisi Alma

Esnaf Kefalet Kredisi

Esnaf kefalet kredisi hesaplama, esnaf kefalet kredisi ödeme tablosu, esnaf kefalet kesintileri, esnaf kredisi alma şartları gibi bir çok soruyu yazımızda cevap bulmaktadır.

Esnaf ve sanatkarları desteklemek için esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifleri kurulmuştur. Esnaflar, küçük işletmeler ve sanatkarlar bu yol ile desteklenmektedir. Aynı zamanda da esnaf ve sanatları korumak amacı ile kurulmuş olan birliktir. Bu kredi, sermaye amaçlı ve işlerini geliştirmek isteyen esnaflar için son derece rahatlatıcı olacaktır.

Esnaf Kefalet Kredisi Almanın Şartları

Esnaf kefalet kredisi, esnafların ilgi gösterdiği ve iyi şartlar ile sunulduğu için de talep edilen krediler arasındadır. Esnaf kefalet kredisi almak için bazı şartları sağlamak gerekir. Bu şartların en başında esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatiflerine ortak olmak gerekir.  Ortak olduğu; esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifinin kişinin ikamet ettiği yerde bulunması gerekir. Esnaf kefalet kredisi alabilmek için esnaf ve sanatkarlar odasına kayıtlı olmak aynı zamanda da sicil kaydının da bulunması gerekir. Tabi ki kredi alabilmek için medeni hakları kullanma ehliyetinin de bulunması gereklidir.

Esnaf Kefalet Kredisi Ve Ödeme Seçenekleri

Esnaf kefalet kredileri talep edilen işletmelere uygun olarak verilmektedir.  Esnaf kefalet kredileri %4’den başlayan faiz oranları ile verilmektedir. Esnaf kefalet kredilerinin esnaflar ve sanatkarlar için avantajlı olmasının belli nedenleri vardır. Çünkü bu krediyi almaya hak kazanan esnaflar taksitlerini geciktiği zaman onların ortağı olduğu kooperatifin hesabından taksitler ödenmektedir. Bu durumda da kişi taksitlerini geciktirmiş durumuna düşmeyecektir. Aynı zamanda da esnafın sicilinin temiz kalmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması için 75.000-150.000 TL arasında kredi verilmektedir. Bu miktar risk gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Bu kredilerde altmış aya varan vadeler verilebilmektedir. Ödemeler ise aylık, üç aylık ve altı aylık ödeme seçenekleri ile esnaflara sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu