BANKALAR

Bankacı Biri Evlenmek İçin Geçerli 11 Neden

Bankacılık ülkemizde en çok tercih edilen işlerin başında gelmektedir. Her ne kadar da 2000’li yıllardan sonra bankaların tamamının özelleşmesi hatta kamu bankalarının bile kısmen özelleşmesi bankacıların maaşlarını  ve iş güvencelerini etkilese de halen en geçerli meslek dallarından biridir diyebiliriz. Bu nedenle her geçen gün üniversitelerde daha fazla bankacılık bölümü açılmakta ve bu bölümlere her geçen gün daha fazla öğrenci kayıt yaptırmaktadır.  Peki bankacılık mesleği nasıldır? Bunun yanında önemli bir soru daha akla gelebilmektedir. Siz bankacı olmasanız bile bankacı biri ile evlenme durumunuz olabilir. Bankacı biri ile evlenilir mi? Bankacı ile evlenmek doğru  mudur? Bu soruların cevaplarını da içinde bulunduran ve bir bankacı ile evlenmenizi teşvik edici bazı alt başlıklar sayacağız. Bankacı biri ile evlenmek için geçerli 11 neden ile bu açıklamalarımıza başlayabiliriz.

Bankacı hesabını bilen birisidir;  bankacı biri ile evlendiğinizde artık ev ekonomisi sorunu yaşamazsınız diyebiliriz. Çünkü bankacılar erkek olsun bayan olsun hiç fark etmez hesaplarını çok iyi yaparlar. Nerede nasıl harcama yapacaklarını önceden hesapladıkları için gelecekte para noktasında bir sorun yaşamanız oldukça uzak bir ihtimaldir.

İnsan İlişkileri İyidir; evlilikte en önemli huşulardan biri de insan ilişkileridir. Her ne kadar karı-kocalar aynı evde yıllar boyunca kalsalar da aralarında halen iletişim konusunda ve insan ilişkilerinde zayıf noktalar olabilir. Bankacılar ise her gün binlerce kişi ile muhatap oldukları için insan ilişkileri çok gelişmiştir diyebiliriz. Eve geldiğinde kendisine hayat arkadaşı olmuş birine nasıl davranacağını bir bankacıdan daha iyi bilen biri çıkması oldukça zordur. Bu da bir bankacıyı farklı kılan diğer bir özelliktir.

Bankacı Güler Yüzlüdür; bankacı biri ile evlendiğinizde, kişi doğuştan asık suratlı ise bile mutlaka kendisini değişime zorlayıp güler yüzlü bir eş olacaktır. Çünkü bankacılığın doğasından güler yüzlülük vardır. Siz de bundan dolaylı olarak yararlanan bir eş olabilirsiniz.

Stresle Baş Edebilirler; bankacılık mesleğinin en belirgin özelliklerinden biri de stresli bir iş olmasıdır. Her gün milyonlarca TL’lik işlemler ve bunun yanında anlayışsız müşteriler bu durumun tuzu biberi olabilirler. Bu da insani olarak çalışanlarda stresin başlamasına neden olabilmektedir. Bu da  bir müddet sonra bankacıların stresle başa çıkma mekanizmalarının gelişmesini sağlamaktadır. Bu da yine evlilikte de stresin azalmasını sağlamaktadır.

Bankacı titiz ve özenlidir; bankacılar yapmış oldukları işten dolayı oldukça titiz giyinirler. Yine diğer yaşam biçimlerini buna uygun olarak titizlikle işlerine entegre ederler. Hiçbir bankacı dağınık değildir. Bankacıların giyim kuşamından tutun da masasının düzenine ya da evdeki durumuna kadar her şeyi ile oldukça özenli olduğun görebilirsiniz. Bu da özellikle bankacı bir erkek ile evlenen bayanlar için kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

Ne Zaman Tatil Yapacağını Bilir; bankacılık işi çok yoğun geçtiği için bankacılar her zaman, her istediklerinde tatile çıkamazlar. Bu işlerinin zorunlu bir gereğidir. Bu nedenle bankacılar zamanla bunu bir plan dahilinde yapmayı öğrenirler. Kısıtlı zamanlarını iyi kullanarak en iyi planlamayı yaparlar. Bu sayede çok verimli ve ucuz bir tatil yapılabilir. Özellikle de yaza henüz 6 ay bile varken en ucuz rezervasyonu yapan bir bankacı diğer tatilcilere göre yarı yarıya ucuz tatil yapabilir.

Bankacının Gece Nöbeti Sorunu Yoktur; birçok meslekte var olan gece nöbetleri bankalarda kesinlikle yoktur. Yani eşsiniz mesai bitiminde başka da önemli bir işlem ya da hesaplama yoksa hemen evine gelir ve dinlenebilir. Çünkü bankalar geceleri nöbete kalıp da vatandaşa hizmet vermez. Bu da bankacılar için ek bir avantajdır.

Bankacının Gözü Paraya Doymuştur; bankacı biri günlük en az binlerce TL’lik işlem yapabildiği gibi bazı günler milyonca TL’lik işlemler de yapabilmektedir. Bu da büyük paralar ile işlem yapan bir bankacı için sonraki zamanlarda artık sıradan bir iş gibi gelebilir. Ve bu da psikolojik olarak bankacının paraya doymasını sağlar. Bankacının bu nedenle para kazanma gibi ileri derecede bir hırsı da olmaz.

Bankacının Çevresi Geniştir; bankacı biri ile evlendiğinizde tanıdık kişi sayısı bir anda binlerce kişi artabilir. Bu da sosyal hayatta her zaman faydalı bir gelişme olacaktır.

Bankacı Ön görü sahibidir; bankacılar yapmış oldukları finansal işlemler sayesinde gelecek adına da özellikle de parasal konularda ön görü sahibi olabilirler. Bu da ileriye dönük yapacağınız arsa ya da konut yatırımlarınız hakkında size yardımcı olacaktır.

Bankacılar çok sabırlıdır; bankacılar yapmış oldukları iş sebebi ile oldukça sabırlıdır diyebiliriz. Her gün yüzlerce müşteri ile ilgilenen ve her müşterinin ayrı ayrı derdini dinleyen bir bankacı zamanla oldukça geniş biri olabilir. Kızmamayı ya da kavga etmemeyi çok rahatlıkla başarabilir. Siz de bankacı eşi olarak onu ne kadar kızdırsanız bile, onun size karşı olumsuz bir tavır takınmayacı konusunda rahat olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu