KARİYER

Halkla İlişkiler Mezunu Bankada Çalışabilir Mi?

Küreselliğin her alanda yaygınlaştığı, kitle iletişim araçlarının kullanım alanının yaygınlaştığı bir dünyada halkla ilişkiler önemli bir yer arz. etmektedir. Bugün halkla ilişkinin hayatımızdaki önemi denildiğinde, şirketin var olan sektörde kendini tanıtıp geliştirmesi ilk etapta Halkla İlişkiler Ve Reklam Departmanı üstlenmektedir.

Firmanın tanıtılması, rekabet ortamında fark atması yönetim işi gibi görünse de alt kademede o firmayı yükseltmek Halkla İlişkiler Ve Reklam Tanıtım birimine düşmektedir.

Halkla İlişkiler Biriminin Bankadaki İşlevi

Globalleşen dünyada Halkla İlişkiler Reklam Tanıtım uzmanlarına her sektörde olduğu gibi banka sektöründe de önemli bir hizmet sunmaktadır. Her bankanın banka bünyesinde çalışan bir Halkla İlişkiler Ve Reklam departmanı bulunmaktadır. Halkla İlişkiler sorumlusu gerek bankada çalışan görevlilerin bankada birbirlerine uyum sağlama açısından, gerekse yönetim ve çalışanların birbirlerine uyumu ve dengeyi sağlayan birim Halkla İlişkiler departmanıdır.

Üst Ast ilişkisinin uyumu bankada çalışan kişi için çok önemlidir. Ayriyeten bankada değişen bir uygulama olduğunda da ya da banka ve bankada çalışan görevliler için yeni bir kanun yürürlüğe girdiğinde konu ile ilgili bir seminer çalışması hazırlayıp sunmayı da Halkla İlişkiler görevlisine düşmektedir. Çağdaş kurumlarda Halkla İlişkiler müşteri odaklı ve ticari bir anlayışın ötesinde değerlendirilmelidir.

Ayrıca bankacılıkta müşteri ilişkileri de farklı olmalı, ürün ve hizmet pazarlaması ve satışına değil mesleki bilgiye, meslek etiğine ve kurumsal saygınlığın korunmasına ve artırılmasına yönelik olmalıdır.

Halkla İlişkilerde Maaş Nasıldır?

Halkla İlişkiler departmanında çalışıyorsanız muhtemel olarak maaşınız devlet kademesinde 2000-3000 TL, özel sektörde çalışıyorsanız muhtemel maaşınız 2000-4000 TL arasında değişecektir. Halkla İlişkiler günümüzde popüler meslek alanlarından biri olduğundan neredeyse her özel sektörde bir halkla ilişkiler birimi bulunmaktadır.

Aynı şekilde devlet dairelerinde de bir halkla ilişkiler departmanı görev yapmaktadır. Yapı olarak Güler yüzlü , sakin tavırlıysanız , iletişim gücünüz kuvvetli ise , girişken iseniz ,yeniliklere açık iseniz , diliniz iyi telaffuzunuz kuvvetli ise Halkla İlişkiler size  iyi bir iş alanı olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu