BANKALARKARİYER

Bankada Part Time Çalışılır Mı?

Bankacılık sektöründeki derin rekabet sonrası, hem iş veren bankalar hem de sektörde faaliyet göstermek isteyen kişiler arasında değişik uygulamalara gidilmektedir. Özellikle son yıllarda bankalar daha çok çalışıp da daha az ücret isteyen kişiler ile çalışmak istediği için bu noktada değişik iş fikirleri de oluşmaya başlamıştır. Bu da part time bankacılığın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Peki bankada part time çalışılır mı? Bunun için ayrıntılara bakalım..

 

Bankada Yarı Zamanlı Nasıl Çalışılır?

Banka şubesinde çalışan birinin bankada yarı zamanlı çalışarak, bunun yanında başka ek işler yapması mümkün değildir. Söz konusu ettiğimiz uygulama daha çok bankaların müşterilere daha kolay ve hızlı ulaşabilmeleri için geliştirmiş oldukları uygulamalar için geçerlidir. Bu da saha satış danışmanları, kredi kartı satış danışmanları, kredi satış danışmanları için geçerli bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır.

Saha satış danışmanlarının geneli ek iş olarak bu işi yaptıkları için part time bankacılık olarak kabul edilebilen bir uygulamadır. Üniversite öğrencileri başta olmak üzere, yapmış olduğu işten zamanı kalan kişiler de bankalar ile part time çalışabilir. Bunun için hiçbir sınava da girmeye gerek yoktur. Sadece bir organizasyon içine dahil olmak yetebilmektedir. Peki bankaların saha satış danışmanı nasıl olunur?

Banka Part Time Çalışıma Ekibi

Banka Saha Satış Danışmanı Nasıl Olunur?

Bankalara ait olan kredi kartı ve diğer banka ürünlerinin müşterilere ulaşması için saha satış danışmanları görevlendirilir. Bu kişiler, müşterilerin ev ve iş yerlerini gezerek onlara satış konusunda ve sattıkları ürünler hakkında bilgi vererek onları ikna etmeye çalışırlar.

Genelde bankalar, bu gibi çalışanlara sabit maaş vermek yerine onlara prim verirler. Bu sayede kişiler, ne kadar çok müşteriye ulaşabilirse o kadar büyük kazanç elde edebilirler.

 

Banka Satış Danışmanlarının Gelirleri Ne Kadardır?

Banka satış danışmanlarının gelirleri genelde sabit olmamaktadır. Bu kişiler kendi gelirlerini kendileri belirler. Sahada ne kadar çok ürün satabilirlerse o kadar büyük kazanç elde edebilirler. Saha satış danışmanları, iyi miktarda para kazanmak istiyorlarsa öncelikle ikna kabiliyetine sahip olmak zorundadır. Müşterilerini nasıl ikna edeceklerini bilmeden bu işe girenler genelde ilk haftalarda işi bırakmaktadırlar. Heyecanlı iseniz ve ikna kabiliyetiniz varsa bu işi deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu