İLANLAR

Gişe Görevlisi Alımı 2020  

Geçtiğimiz sene bankalar istenilen düzeyde personel alımı gerçekleştirmedi. Hatta bazı banka şubeleri ihtiyaç fazlası olduğu için bazı personeller ile yollarını ayırdı. Ama geçtiğimiz seneye göre bu sene alımlar hızlandı diyebiliriz. Özellikle hükümetin genç istihdamı ile ilgili teşviklerinden yararlanmak isteyen bankalar bazı alımlar yapmaya hazırlanmaktadır. Son teşvik paketi olan, iş kur ile işe alımlarda devlet işe alınan personelin sağlık primlerini 48 aya kadar ödeme taahütü vermektedir. Bu da bankaların yoğun bir alım yapmasını sağlayabilecektir.  Bu nedenle özellikle bankada çalışmak isteyen kişiler bu sene çok fazla personel alınacağına dair umutlu bir şekilde beklemektedirler. Gişe görevlisi alımları ile ilgili ayrıntılı bilgi için yazımızın devamını okuyunuz.

Gişe Memuru Alım Şartları

Gişe memuru olarak görevlendirilecek olan memurların öncelikle en az lise mezunu olması gerekmektedir. Banka personel alım ilanlarında her ne kadar gişe memurları adaylarının en az lise mezunu olmaları şartı aransa da genelde lisans mezunları tercih edilmektedir. Bunun yanında bilgisayar ofis programlarının tamamına hakim olmak en büyük şartlardan bir tanesidir.  Bu programlar içinde özellikle excel programı ile birçok işlem yapılacağı için önemli bir şart olarak istenmektedir.

Yüksek öğrenim mezunları içinden alınacak personellerin en azından iş alanları ile ilgili bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Örneğin bankacılık, bankacılık ve finans, ekonomi ve benzeri bölümlerden mezun olanlar daha öncelikli istihdam edileceklerdir.

Erkek adaylar için en önemli şartlardan birisi de askerliğini tamamlamış ya da askerlik ile ilgisi bulunmamaktadır. Askerliğini erteleyen ya da henüz askerliği gelmemiş olanlar bu alımlardan yararlanamazlar.

Türkiye’nin her yerinde çalışabilir şekilde sağlıklı olmak ve herhangi bir bulaşıcı hastalığa sahip olmamak da aranan kriterlerden biri olarak göze çarpmaktadır. Yani bir banka şubesi sizi İzmir şubesi için kabul etse bile, gelecek yıllar için başka bir ile sizi transfer edebilir.

Yukarıdaki şartları taşıyan ve göreve kabul edilen kişiler,  öncelikle gişe asistanı olarak başlamadan önce bir eğitimden geçecekler. Geçmiş oldukları eğitimden sonra gişe asistanı olarak görev başı yapacaklardır.

2020 Gişe Görevlisi Alım İlanları

Geçtiğimiz aylarda yapılan gişe görevlisi alım ilanlarından sonra güncel olarak size mevcut gişe görevlisi alımlarını sunuyoruz. Şimdilik 2 tane gişe alım sınavı yapılacaktır. Bunlardan bir tanesi Denizbank iken ikincisi ise Yabancı Sermayeli Banka gişe memuru alım sınavıdır.

Sınav olarak adaylara sözlü mülakat yapılacaktır. Bu sözlü mülakatlar bankanın kendi içinde yapacağı bir sınav olacağı için ne gibi soruların çıkacağı tam olarak kestirmek güçtür. Ama daha çok sözlü ikna becerisi ve Türkçeye hakim olma gibi kriterlere bakılacaktır. Yabancı sermayeli banka personel alımında en büyük şart, Rusça, Fransızca ya da Arapça dillerinden en az bir tanesini çok bilmek olacaktır.

Deniz Bank Gişe Memuru Alımı 2020

Şu an diğer bir gişe memuru alım sınavı yapacak olan banka da Denizbanktır.  Denizbank gişe personeli alım şartları aşağıda listelenmiştir.

En az Lise mezunu,

  • 28 Yaşından gün almamış
  • Micrsoft Office uygulamalarını çok iyi bilen
  • Takım arkadaşlarına ayak uyduracak
  • İnsanlar arasındaki ilişkilerde uyumlu olmak
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Ya da askerlik için herhangi bir sorunu olmamak

 

Gişe Memuru İş Tanımı

  • Banka Müşterilerinin tüm cari hesap işlemlerini yapmak
  • Çek ve senet tahsilat işlemlerini gerçekleştirmek
  • Fatura tahsilat işlemlerini gerçekleştirmek
  • Döviz alım ve satım işlemlerini yapmak

2020 yılı banka gişe memuru alım ilanları ile ilgili olarak anlık tüm iş ilanlarını bu sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu