HABERLER

Avans Hesap Nedir Nasıl Açılır?

Avans Hesap Nedir Nasıl Açılır?
Kredili Mevduat Hesabı bir diğer adı ile avans hesabı bankaların kredi müşterilerine yada maaş alan müşterilerine sıklıkla tanımladığı hesapta bakiye olmaması durumunda kullanılabilen hesaplardır. Faydaları olduğu kadar düzenli takip edilmezse zararları da olabilmektedir.

Avans hesapları sayesinde otomatik ödemeleriniz hesaplarınız da para olmasa dahi avans bakiyenizden tahsil edilmektedir, siz daha sonra eksiye düşen hesaplarınıza para yatırabilirsiniz. Bunun yanı sıra acil para ihtiyaçlarınızı maaşınız yatmadan bu hesaptan karşılayabilir maaşınız yattığında otomatik tahsil edilmesini saplayabilirsiniz. Özellikle nakit ihtiyaçlarında kredi kartı kullanmak yerine nakit avans kullanmak daha mantıklı bir çözüm olacaktır. Avans hesaplarınızın faydaları olduğu kadar eğer düzenli şekilde takip edilmezse zararları olabilir. Bunların en başında kredi notunuzun düşmesine sebep olması gelmektedir. Avans hesabınızı kullanıp bir ay geçmesine rağmen minimum ödeme tutarını yatırmadığınız takdirde kredi notunuz olumsuz etkilenecektir.

Avans Hesap Nasıl Açılır?
Avans hesap açmak için bankalar sizde bazı belgeler isteyebilirler. Avans hesaplarda kredi hesapları gibi olduğundan bir onaya tabidir. Onaylanması için gelir durumunuzu gösteren maaş belgesi ve nüfus cüzdanınız ile herhangi bir bankaya başvurabilirsiniz. Avans hesabı tanımlanması için bir vadesiz hesap açmalısınız. Daha sonra bu vadesiz hesaplarınız ek limit tanımlanacaktır.

Avans hesaplarınıza günlük faiz uygulanmakta olup ekside durduğu her gün faiz işlemekte ve aylık ödeme gününde bu size yansıtılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu