Sigorta Primi Nedir?

Sigorta Primi Nedir?
13 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 54 kez okundu.

Sigorta primi aktif kapsama için bir şirket tarafından tahsil edilen para miktarıdır. Bir kişinin ödeyeceği prim toplamı da, oran olarak, yaş, sağlık gibi çeşitli faktörler tarafından belirlenir. İnsanlar yıl boyunca küçük ödemeler yaparak ilerler, ayrıca bu miktarlar zamanla değişebilir. Sigorta primlerini ödenmeyen kişi, ilkeler gereği geçersiz kabul edilir ve şirketlerin buna karşı iddiaları sonuçsuz kalır.

Genellikle, primleri ve sigorta politikası detaylı sağlanan veya ödenen kişi, hizmetler konusunda özel politika ve koruma tipine tamamen bağlanır ve ne olursa olsun hepsine dahil edilir. Hayat sigortası genellikle kişinin poliçesi gereği ölümü halinde bedel öder. Bu geride kalanlar için masrafları, ya da merhumun ilgili diğer giderleri, cenaze masraflarını karşılamak için ödenen bedeldir.

Sağlık sigortası genellikle reçeteli ilaçlar, cerrahi işlemler, ruh sağlığı hizmetlerinin, sürekli tedavi ve / veya acil hizmetlerinin pahasının bir kısmını öder. Bir kişi belirli hizmetler için veya verilen hizmetlerin maliyetinin bir yüzdesi için cebinden ödemek zorunda kalabileceği gibi özel durumlarda sigorta tamamıyla kapsam dışında kalabilir. Araç sigortası primleri genellikle sigortalı araca zararları, kaza, yol kenarında yardım herhangi bir diğer araçlar ve / veya bir kaza ile ilgili tıbbi faturaları kapsar. Tipik yıllık ya da bazı ülkelerde kombine emanet ipotek ödeme sistemi olarak ev sahiplerinin sigortası genellikle hırsızlık, yangın, fırtına ve diğer birçok afetler durumunu kapsamaktadır.

Sigorta primi için başlangıç ​​noktası büyük ölçüde insanların alışkanlıkları ve ödeme oranı yüksek veya daha düşük olmasına neden olabilir ve istatistiklere dayanmaktadır. Aynı felsefe hükümetin vatandaşlarına sağlık hizmeti sağladığı sigorta primlerinde de geçerlidir. Özel sigorta kapsamında yaşa göre prim fiyatı yüksektir. Ayrıca hükümetin sağlamış olduğu sigorta primi iş ve meslek guruplarına göre farklılık göstermektedir. Emeklilik kavramı devlet himayesinde ve ya özel sektörde primlerini belli yaşa kadar ödeyen her bireyin kazanacağı hak olarak belirlenen maaş ödemesidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git