Senetle Araba Alma Yolları

Senetle Araba Alma Yolları
28 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 120 kez okundu.

Senetle Araba Alma Yolları

Hayallerinizi süsleyen arabayı almak için yeterli paranız olmadığında aklınıza ilk olarak birinden borç olmak gelmektedir. Fakat çevrenizde de size borç verecek kimseleri bulamadığınızda bir çare de olsa hemen bankalara başvurmaktasınız. Bankalardan kredi alabilmek içinde belli başlı şartlar bulunduğundan bu aşamalarda biraz uzun sürebilmektedir. İlk olarak gelir beyanınız olmalı ve kredi notunuz kredi verilebilir seviyede olması gerekmektedir. Bunun içinde önceki çekmiş olduğunuz kredileriniz ve bankalar ile olan ilişkilerinizin iyi olması gerekmektedir. Kredi notunu nasıl artırabileceğinize yönelik bilgileri önceki yazılarımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Araba alabilmek için söylediğimiz gibi ya taşıt kredisi almalısınız yada oto galerilerde yapılan taksitli satışlara göz atmalısınız. Bazı oto galeriler senet karşılığı araba vermektedir. Bu birçok kişinin aklına bile gelmese bu şekilde satış yapan birçok galeri bulunmaktadır. Senet karşılığı oto alırken sıfır araç biraz zor bulursunuz ama sıfıra yakın ikinci el araç alabilirsiniz. Araba alırken aracın fiyatına ve sizin gelir durumunuza da bakılacaktır. Eğer ödemelerde aksama yaparsanız senetleriniz protesto olacak ve sicilinize olumsuz yansıyacaktır. Bunun için senetlerinizi gününde ödemeye özen gösterin.

Aldığınız araç için sizden belirli bir tutarda peşinat alınacaktır. Çok pahalı bir araba değilse senet yapılarak kalan tutar bir kaç taksit şeklinde tahsil edilebilmektedir. Senet ile araba alabilmek için oto ilanlarına göz atabilirsiniz. İlandaki numaradan aracı satan kişiye ulaşarak çek veya senet karşılığında araç satıp satmadığını öğrenebilirsiniz.

Senetle araç almanın başka bir yolu ise piyasa da gün sistemi gibi sistemler ile araç ve ev alabilme şansınız bulunmaktadır. Belirleyeceğiniz miktarda araç için yine peşin bir ücret ödeyerek ücretin geri kalan kısmını da aracı ipotekleyerek alabilirsiniz. Bu şekilde aracınıza sahip olabilirsiniz. Üstelik bu firmalar herhangi bir vade farkı da talep etmemektedirler. Faiz gibi takıldığınız konularda bu firmalar sizlere imkanlar dahilinden yardımcı olabilirler.

Senet ile araba alırken en çok dikkat edilen nokta daha önce senetlerinizi zamanında ödeyip ödemediğiniz, sicilinizde bir sıkıntı olup olmadığıdır. Sizlerde eğer ödeme konusunda sıkıntı yaşamam bankalardan kredi alamıyorum diye düşünüyorsanız  senet ile araba satışı yapan kişilere ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Senetle Araba Alma Yolları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ERICFINANCEE@GMAIL.COM dedi ki:

    Acil kredi temasi

Sayfa başına git