Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma Yolları

Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma Yolları
12 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 107 kez okundu.

Kredi kartlarının önce harca sonra ödemeyi yap avantajı sunması nedeni ile birçok kişi nasıl olsa sonra öderim mantığı ile hareket ederek kredi kartlarına çok fazla yüklenmesi sonrası borç birikmesi söz konusu olabilmektedir. Bu durum belli bir süre borçların ödenememesi ile sonuçlanıp icra takibine kadar gitmektedir. Kredi kartı borçlarından tamamen kurtulmak isteyenler için bazı önerilerde bulunduk.

Kart Borçlarından Hızlı Şekilde kurtulmak

Günümüz koşullarında sağlamış olduğu pratiklik ve avantajlarla en çok tercih edilen ödeme araçları arasında olan kredi kartı eğer bilinçli bir şekilde kullanılmadığı takdirde kart sahiplerinin bir takım problemler yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle gelir ve giderlerinizi iyi hesaplamalı ve böylece borçlu olduğunuz dönemi zararsız bir şekilde kapatmalısınız. Bunun için de bir ödeme planı oluşturarak uygun koşullar altında taksitler şeklide ya da mümkün olması durumunda toplu bir ödeme yapılabilir.

Kredi kartı faiz oranlarının yüksek olması sebebi ile kart borçlarının aksatılması daha fazla cebimiznden para çıkmasına neden olmaktadır.

Kredi Kartı Faiz Oranları

Kredi kartlarının aylık faiz oranı % 1.84, aylık gecikme faiz oranı % 2.34 olarak görülmektedir. Kredi kartlarında birleşik faiz uygulanmakta ve faiz oranları da oldukça yüksektir. Kart borcunun asgarisini ödemek yerine tamamını ödeyebilmek oldukça önemlidir. Aksi takdirde kredi karı faiz oranları çok yüksek olduğu için diğer ay yüklü miktarda faiz ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kart Borçlarından Kurtulma Yolları

  • Birden fazla kredi kartı kullanmak yerine tek kredi kartı kullanmayı denemelisiniz.
  • Harcama yaparken gelirinizi göz önünde bulundurmalısınız.
  • Ödeyebilme gücünüz varsa taksitli alışverişe yönelmemelisiniz.
  • Kredi kartı faiz oranı hangi bankanın düşük ise o bankanın kredi kartını kullanmalısınız.
  • Harcamalarınıza sınırlama getirmelisiniz.
  • Ajandanıza yapmış olduğunuz harcamaları not edebilirsiniz bu sayede kontrolü elinize alabilirsiniz.
  • Harcamalarınızı kredi kartı yerine nakit olarak ödemeyi tercih etmelisiniz.

İhtiyaç Kredisi Çekerek Kredi Kartını Ödemek

İhtiyaç kredisi kullanmak kredi kartı faizinden daha düşük olacağı için sizin faydanıza olacaktır. Kredi kartı borçlarınızı ihtiyaç kredisi ile tek bankada birleştirerek bütçenize uygun vade seçenekleriyle kredi kartı borcunuzdan kurtulabilirsiniz. Böylece taksitlerinizi aylık ödenebilir duruma getirebirsiniz.

Kredi başvurusu yapmadan önce tüm bankaların faiz oranları araştırılmalı sizin için en avantajlı olan bankadan kredi başvurusu yapmalısınız. Kredi kartı borçlarınızdan dolayı bankalar size kredi vermeyebilir. Bu durumda banka ile görüşmeli ve borçlarınızı kapatmak için kredi başvurusu yaptığınızı belirtmelisiniz.

48 Ay Vade İle Borçları Yapılandırın

Bankalar 2016 yılında çıkan kanunla kredi kartı borçlarınızı yapılandırarak 48ay vade ile ödeme kolaylığı sağlayabilmektedir. Vade süresi ne kadar uzun olursa ödeyeceğiniz faiz miktarı da o kadar yüksek olacaktır. Bu yüzden durum değerlendirmesi yapıp vadeyi mümkün olduğu kadar kısa tutmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git