İller Bankası Personel Alımı 2017

İller Bankası Personel Alımı 2017
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 110 kez okundu.

Kalkınma bankalarımızdan biri olan İller Bankası geniş hizmet ağı için ihtiyaç duyduğu personeller için alım duyurusuna çıkmaya hazırlanmaktadır. Daha önce 13 temmuz da alım duyurusu yapan İller Bankası, yaşanan darbe girişimi nedeni ile bütün alımları iptal etmişti. Peki İller Bankası personel alacak mı? 2017 İller Bankası personel alımı olacak mı? Bu soruların yanıtları için kaleme aldığımız yazımızda; aynı zamanda İller bankası personel alım ilanlarını da ve şartlarını da öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde kırsal kalkınmada aktif rol oynayan İller Bankası’nın büyüyen hizmet alanları ile birlikte sürekli olarak personel ihtiyacı da olmaktadır. Bilindiği üzere 2016 yılın 13 Temmuzunda yani darbe girişimden 2 gün önce tam 200 tane uzman alım duyurusuna çıkmasına rağmen yaşanan kötü hadislerden dolayı İller Bankası alımları durdurmuştu. Daha sonra ağustos ayında ilana çıkan İller Bankası istediği alımları bir türlü gerçekleştirememişti.

Çünkü memur alımlarında özellikle de devlet memurları alımlarında bazı özel kıstaslar getirilmiş ve bu kıstaslarda ötürü birçok kurum personel alımlarını durdurmuştur. İller Bankası da aynı şekilde almayı düşündüğü personel ilanını durdurarak, ileri bir tarihte personel alınacağını ilan etmişti.

Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen halen personel alım duyurusu yapmayan banka, yakın bir gelecekte iyi bir memur alımı ilanına çıkabilecektir. Bilindiği gibi İller Bankası genelde sözleşmeli personel almaktadır. Yine İller Bankası’nın sözleşmeli personel alacağı belirtilmektedir.

 

İller Bankası Personel Alım Şartları:

  • 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Daha önce en fazla bir kez İller Bankası memur sınavına katılmış olmak
  • Ağır suçlardan dolayı hüküm giymemiş olmak
  • Devlet memurluğu yasaklarından hiçbirine sahip olmamak
  • Bankacılık işlemlerini yapmaya engel bir suç işlememek ( kara para aklama gibi)
  • En az dört yıllık bir bölümden mezun olmak
  • C vatandaşı olmak
  • Askerlik ile ilgisi bulunmamak
  • Ağır ya da bulaşıcı bir hastalığı bulunmamak
  • Konuşma engeli bulunmamak

Bu saydığımız şartları taşıyan kişiler ile sözlü mülakat yapılarak, bankanın aradığı kriterlere uyan kişiler içinden alım yapılacaktır. İller Bankası her ne kadar devlet bankası olsa da, bu bankaya giren kişilerin iş garantisi yoktur. Çünkü hem devlet hem de özel bankalar 2000 sonrası girdikleri yapılanması sonrası bütün personeller için iş garantisini kaldırmıştı. Bu da sınava ve sözlüye giren adaların bilmesi gereken önemli bir ayrıntıdır.

 

İller Bankası Müfettiş Yardımcılığı Alımı

İller Bankası daha önce de belirttiğimiz üzere temmuz ayında almayı düşündüğü personelleri darbe nedeni ile alamamış ve bu yönde bankada bir açık oluşmuştu. Bankanın almak istediği personel sayısı 200 adet olup bunların tamamı müfettiş yardımcılığı kadrosuna sahip kişilerden oluşacaktı. Ama bu alım iptal olmuştu. İller Bankasına müfettiş yardımcılığı kadrosu ile girmek isteyen kişiler yeni bir alım için güncel ilanları  beklemektedirler. Bu konuda İller Bankası’nın yakın bir zamanda ihtiyaç duyduğu personellerin alımı için sınav duyurusuna çıkacağını düşünüyoruz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git