Halkbank, 2015’te Bin Personel Alacak

Halkbank, 2015’te Bin Personel Alacak
22 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 55 kez okundu.

1 milyar TL’lik sermaye artışı yaparak katılım bankacılığına 2015’te girecek olan Halkbank, ilk hedeflerini açıkladı. Katılım bankasında ilk hedef 150 şubeye ulaşmak ve bin kişilik istihdam sağlamak.

 

Katılım bankacılığına gireceğini geçtiğimiz hafta açıklayan Halkbank, ilk hedefleri de belirledi. Katılım bankası kurmak için 1 milyar TL’lik sermaye artışı yapan bankanın Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, katılım bankasının 150 şubeye ulaştırmak istediklerini söyledi. 2015-2020 yılları için büyüme hedeflerini yeniden belirlediklerini belirten Taşkesenlioğlu, bilanço hedefini 100 milyar dolar olarak revize etti. Katılım bankası için öngörülen sermayenin özellikle bedelli sermaye artışı ile temin edilmesini tercih ettiklerini ifade eden Ali Fuat Taşkesenlioğlu, katılım bankasının zaman içinde tüm illerde hizmet vermesini planladıklarını belirtti.

 

BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

Taşkesenlioğlu, hedeflerini şöyle anlattı: “Bankacılık alanındaki 76 yıllık birikimimizle bankacılığın yeni bir kolunda faaliyet göstermekten mutluluk duyuyoruz. Katılım bankacılığı alanında yaptığımız atılımla sektörün büyümesine katkıda bulunurken istihdama da katkı sağlayacağız. 150 şubeye ulaşmasını beklediğimiz katılım bankamızda bin kişinin üzerinde istihdam yaratacağız. Halkbank olarak katılım bankacılığı sektöründe önemli bir oyuncu olacağız.”

 

SİGORTADA ORTAK ARAYIŞI

Sigorta faaliyetlerini de geliştirmeyi planladıklarını belirten Taşkesenlioğlu, sigorta sektörünün gelecekte de önemli fırsatlar sunmaya devam edeceğini beklediklerini ve bu alanda işbirliği yapmak üzere uluslararası bir iş ortağı arayışında olduklarını ifade etti.

 

HEDEF DÜNYANIN EN İYİ 150 BANKASI ARASINA GİRMEK

Marka ve piyasa değerini artırmak için kolları sıvadıklarını ifade eden Taskesenlioğlu, “Rotamızı 100 milyar doların üzerinde bilanço büyüklüğüne ulaşacak şekilde belirledik ve gelecek 5 yılda da Halkbank’ın sektörün en dinamik bankası olmaya devam etmesini sağlayacağız. Halkbank’ın ilk aşamada dünyanın en büyük 150 bankası arasında yer almasını hedefliyoruz” dedi.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git