Geliri Olmayana Kredi Veren Bankalar

Geliri Olmayana Kredi Veren Bankalar
23 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 98 kez okundu.

Bankaların kredi verirken gelir belgesi dışında dikkat ettikleri hususlar vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi kredi notudur. Kredi notu bütün banklar tarafından oluşturulan merkezi bir sistemdir ve bankalarda yaptığınız işlemlere göre kredi notunuz oluşur. Eğer daha önce kredi ödemelerinizde, kredi kartı ödemelerinizde sıkıntı olmuşsa, dosyanız mahkemeye intikal etmişse kredi notunuz düşer.

Bu durumda gelir belgeniz olsa dahi kredi alma şansınız azdır. O yüzden kredi notunuz iyi ise gelir belgesiz kredi veren bankalar aracılığıyla rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. ING Bank, Şeker Bank gibi geliri olmayana kredi veren bankalar arasında tercih yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Almak

Gelir belgesiz kredi veren bankalar bordro dışında çeşitli resmi gelirleri de talep edebilirler. Talep etmeseler de bulunması sizin avantajınıza olur. Mesela adınıza kayıtlı bir kira geliri, emeklilik geliri, şirket ortaklığından kaynaklı gelirler gibi resmiyete dökülebilen bütün gelirler bankalar tarafından kabul edilir. Günümüzde kredi başvurusu için şubeler tek seçenek olmaktan çıkmıştır.

İnternet şubeleri, bankların mobil uygulamaları ve SMS aracılığıyla da kredi başvurusu yapılabilmektedir. Aslında bu durum gelir belgesiz kredi almak isteyenler için çok büyük avantajdır.

Gelir Kaydı Olmadan Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında QNB Finansbank, HSCB Bank, Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası da sayılabilir. Bu bankaların şubelerine varsa, bordro dışındaki gelir kayıtlarınız ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Hiçbir gelir kaydınız yoksa internet ve mobil uygulamalar sizin için en uygun tercih olacaktır.

Gelir kaydı olmadan kredi veren bankalar arasındaki fark, sağladıkları kredi üst limiti, vade seçenekleri ve faiz oranları noktasında değişmektedir. Örneğin ING Bank 30. 000 TL üst limit sunarken Yapı Kredi 50.000 TL üst limit sunmakta, Ak bank ise 20.000 TL üst limit belirlemektedir.

Geliri olmayana kredi veren bankalara yapılacak başvuru için;

  • İnternet
  • Mobil başvuru
  • Şubeden başvuru
  • Telefon bankacılığı
  • SMS ile kredi başvurusu şeklinde sıralanabilir.

Bu yöntemlerden istenilen olanlar kullanılabilir. Ama bordrosuz kredi için en ideali mobil şubeden yapılan kredi başvurularıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git