Ev tapusu ile İhtiyaç kredisi nasıl çekilir?

Ev tapusu ile İhtiyaç kredisi nasıl çekilir?
31 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.

ev kredisiBankaların kredi ürünlerinden yararlanmak isteyenler ve bir türlü kredilerini onaylatamayanlar farklı yollar deneyebilirler. Bunlardan biri ise ipotektir. Bu yöntem ise ev tapusu ile ihtiyaç kredisi nasıl çekilir sorunuza cevap olacaktır.

Bankalar çeşitli nedenlerden dolayı ihtiyaç kredinizi onaylayamayabilir. Bunun en büyük sebeplerinden biri kredi notunuzun düşük olmasıdır. Kredi notunun yanı sıra sahip olduğunu gelir de kredi kullanmanız için yeterli olmayabilir. Herhangi bir sebepten dolayı kredi kullanamıyorsanız bankaya krediyi ödeyebilir durumda olduğunuzu kanıtlayamamışsınızdır. Bu durum da ipotek ile ihtiyaç kredisi kullanma yöntemi sayesinde istediğiniz ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz. Bu yazımızda konut ipotek etme üzerinden gideceğiz.

Eğer bir eve sahipseniz ve evi ipotek edebilecek durumdaysanız ev tapusu ile ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken kredi kullanmak istediğiniz bankaya evinizi ipotek ettirerek kredi kullanmak istediğinizi beyan etmektedir. Bu durumda banka ev değerinin yarısı kadar sizlere ihtiyaç kredisi sağlayacaktır. Bu durumda banka evinize ipotek koyacaktır. İhtiyaç kredinizin bütün borcunu ödediğinizde ise evinizin üzerinde bulunan banka ipoteğini kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git