Emlak Bankası Açıldı Mı?

Emlak Bankası Açıldı Mı?
7 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 68 kez okundu.

Cumhuriyetin ilk bankaları arasında yer alan Emlak Bankası yeniden açılıyor. Emlak Bankası’nın yaklaşık 16 sene önce tasfiye edildiğini biliyoruz; fakat yeni dönemde yani 1 sene içinde Emlak Bankası’nın yeniden kurumsal kimliğine kavuşması beklenmektedir. Emlak bankası açıldı mı diye merak eden birçok kişi olduğunu tahmin ediyoruz. Emlak Bankası şu anda açılmadıysa da bir sene içinde tekrar eskisi gibi faaliyetlerine başlayacaktır.

Tabi bankanın yeniden açılması onun personel ihtiyacını da gündeme getirecektir. Peki Emlak Bankası personel alımı yapacak Mı? Bu sorunun cevabı için yazımızı okumaya devam edin lütfen. Emlak Bankası yeniden kurumsal anlamda bir kamu bankası şeklinde faaliyetlerine başlayacağı için özellikle alt basamak personel alımlarına ağırlık verecektir.  İşte tüm ayrıntılar.

Emlak Bankası Yeniden Kuruldu

Emlak Bankası, ilk kurulduğu tarihte yani 3 haziran 1926 yılında Emlak ve Eytam Bankası adı altında kurulmuştu. Asıl amacı, ev ve konut inşa etmek ve eytam yani yetimlere yardımcı olmaktı. Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1926 yılında 10 milyon lire sermaye ile kurulan banka kısa zamanda birçok inşa işi yaparak kendisini kabul ettirmişti.

Fakat uzun yıllar hizmet sunmuş olsa da yine de 2001 yılında meydana gelen ve ülkemize birçok bankanın batmasına sebep veren ekonomik kriz yüzünden banka tasfiye edilmişti. Şimdi ise yeni yapılacak bir düzenleme ile Emlak Bankası açılacak. Bir sene sürmesi düşünülen yeniden açılma süreci ile birlikte Emlak Ve Eytam bankası tekrar faaliyetlerine başlamış olacak.

 

Emlak Bankası Personel Alımı

Emlak Bankası aradan geçen uzun bir süre sonra yeniden kuruluyor. Yeni kurulan bir bankanın hali ile personel ihtiyacı olacaktır. Yönetim kademesi olmasa da yine de hem merkez hem de taşra şubeleri için banka görevlileri alınacaktır. Bunun için Emlak Bankası bankacılık sınavları yapılacağı kesin gözü ile bakılmaktadır.

Emlak Bankası, tasfiye edilirken çalışan memurlarının tamamını ya emekliye ayırmış ya da diğer bankalara transfer etmiştir. Bu nedenle eski memurların tekrar göreve gelmeleri mümkün değildir. Bankanın memur ihtiyacı için yeni alımlar yapılacaktır.

Bankacı olmak isteyenler, Emlak Bankası’nın açacağı personel alım sınavlarına katılmaları gerekecektir. Emlak Bankası 2018 personel alım duyurusu için şimdiden kolları sıvadı. Bankanın eski kullanılacak olup, banka tam anlamı ile kuruluş süresini bir sene içinde tamamlamış olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git