Cezaevine Gire Kişinin Banka Borçları Ne Olur?

Cezaevine Gire Kişinin Banka Borçları Ne Olur?
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 317 kez okundu.

Cezaevine giren kişilerin daha önce çekmiş oldukları krediler bulunabilir. Yine cezaevine girmeden önce kullanmış olduğu kredi kartlarının da ödenmemiş taksitleri bulunabilir. Bu durumda cezaevine giren kişilerin banka borçları ne olur diye bir soru akla gelebilir? Hapse düşen kişilerin yakınları bu durumda mağdur olabilecekleri için bunun çözüm yolunu araştırmaktadırlar. Bu konuda bir araştırma yaptık. Yani banka borcu olan birinin hapse düşmesi sonrası bu borçların ne olacağı ile ilgili detaylı bir araştırma yaptık. İşte detaylar…


Bu yazımızda;

  • Bankaya borcu olan biri cezaevine girerse ne olur?
  • Hapse giren birinin banka borçları dondurulur mu?
  • Hapse giren kişinin banka borç kimden istenir?

Cezaevine giren binlerce kişinin bankaya borcu olduğu için bu konuda kredilerin kimden nasıl alınacağı ile ilgili soru işaretleri doğmaktadır. İşte tüm merak edilenler…


Cezaevine Gire Kişinin Banka Borçları Ne Olur?

Bankaya Borcu Olan Biri Cezaevine Girerse Ne Olur?

Kredi başvurusu yapan kişileri gelir belgesi ibraz ettikten sonra kredilerini hemen alabilirler. Bu şekilde kredi aldıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı beklenmedik şekilde hapse düşen kişiler de olabilir. Peki bu durumda bu kredi ödemeleri ya da kredi kartı ödemeleri ne olur?

Hapse giren kişilerin artık gelirleri de olmayacağı için bankaya kalan ödemeler nasıl yapılır?  Kredi çektikten sonra hapse giren kişilerin kredi çekme aşamasında bankaya göstermiş oldukları teminatlar ve ipotekler burada önem kazanmaktadır. Banka kredi karşılığı ipotek verildi ise banka hemen buna el koyabilir. Tabi yakınları tarafından ödemeler yapılırsa bu durum yaşanmaz.

 

Hapse Giren Kişinin Borcu Dondurulur Mu?

Hapse giren kişinin bankaya olan kredi ya da kredi kartı borcu dondurulmaz. Aynen devam eder. Banka bu borcu tahsil etmek için kişiye birkaç ay süre verir. Borç ödemesi yapılmadığında kişinin banka hesabındaki paraya el konulabilir. Ya da varsa ipotek göstermiş olduğu mallara el konulup icraya verilir.

Cezaevine Gire Kişinin Banka Borçları Ne Olur?

Hapse Giren Kişinin Borçlarını Yakınları Ödemek Zorunda Mı?

Bu sorunun doğru cevabı kişinin birinci derece akrabaları için evettir. Özellikle kişinin ikamet ettiği evde bulunan anne-babaya bu konuda bir borç bildirimi gelebilir. Ya da kişinin eşine de aynı şekilde bu borcun ödenmesi konusunda ihtar gönderilebilir.

Bu durumda, borçlu kişinin özellikle eşi bu borcu ödemezse bu sefer kişinin ikametine icra gelebilir.  Eğer daha önce ipotek olarak herhangi bir mal beyan edilmediyse bu konuda kişinin ev eşyalarına, arabasına icra gelebilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git