Başka Bankadan İş Teklifi Almak  

Başka Bankadan İş Teklifi Almak   
11 Mart 2017 tarihinde eklendi, 57 kez okundu.

 

Bankalarda iş hayatına devam eden deneyimli ve başarılı personeller kimi zaman başka bankalardan değişik iş teklifleri alabilmektedir. Bankalar arasında gerçekleşen bankacı transferleri son yıllarda oldukça sıklaşmış bir durumdur.  Başka bankadan iş teklifi almak her bankacının hayallerini süslemektedir. Çünkü kendi başarısı fark edilmiş ve bunun daha iyi noktalara taşınması için ona fırsat verilmiş olacaktır. Bu da başarı güdüsünü daha da arttıracaktır.

Bankacılık sisteminin en belirgin özelliklerinden biri de çok aktif olarak çalışabilecek kişilere istihdam olanakları yaratmasıdır. Yüksek iş temposu bankacılığın artık olmazsa olmaları arasındadır diyebiliriz. Erken başlayan mesai ile birlikte geç vakitlere kadar çok yoğun geçen bir faaliyetten söz etmekteyiz. Tabi bunun yanında banka yönetimleri çok ileri düzeyde kişilerden performans beklemektedir. Özetle bankacılık demek eşittir, performans artı yüksek verimlilik artı başarı. Bu istenilenler bir banka çalışanı için oldukça normal olan şeylerdir. İşini seven kişiler aynı zamanda başarıyı da yakalayabilirlerse o zaman istenilen bir bankacı olunabilecektir.

Bankalar arası çalışan transferleri günümüzde aynı futbolcu transferlerine benzetilebilir. Kendi takımında oldukça başarılı olan futbolculara başka takımlar daha iyi teklifler vererek onu kendi bünyesine almak isterler. Bu da he futbolcu için hem de futbolcunun yeni takımı için oldukça avantajlı durumlar ortaya çıkaracaktır. Başka bankalardan iş teklifi alan bankacı için de durum aynıdır.  Alanında kendisini kanıtlayan kişiler diğer bankaların da dikkatini çekebilmektedir. Başarılı kişiler ile çalışmak isteyen banka yönetimleri alanında uzman olan kişilere uygun şartlarla iş teklifleri götürebilmektedir.

Bu durum sadece bankalar arasında gerçekleşmez.  Çalışma prensipleri birbirine çok yakın olan diğer finans kurumları da kendi bünyelerinde daha iyi eleman çalıştırmak için diğer kurumlardan transferler yapmaktadır. Bunun için doğal olarak daha iyi bir maaş teklifi de sunmak durumundadırlar. Zaten bankaların diğer banka çalışanlarına sunmuş oldukları teklifler genelde mevcut maaşlardan daha yüksek olur.

Diğer bankalardan transfer teklifi alan kişiler genelde ilk etapta ikilemde kalabilmektedir. Kendi bankamı bırakmalı mıyım? Ya da diğer bankada mutlu olabilir miyim diye birçok soru sorulabilmektedir. Bu kişilerin kendi kendilerine  verecekleri cevaplar ile ilgili bir durumdur. Ama banka çalışanı için önemli olan başka bir bankadan iş teklifi almaktır. Bu genel anlamda daha çok üst düzey yöneticilerde görülen bir durumdur.

Yani bir banka başka bir bankanın banko görevlisine ya da gişe memuruna hatta sahada çalışan pazarlamacısına bile teklif götürmez. Daha çok şube müdürlüğü, bölge müdürlüğü ve genel müdürlük pozisyonlarında iş teklifleri yapılır. Bu da yüksek cirolu maaşlar anlamına gelmektedir. Örneğin kendi bankasından 100 bin TL aylık maaşla alan birine teklif olarak tek seferde aylık 300 bin TL sunulabilir. Bu tamamen kişinin eski bankasında yakalamış olduğu başarı ile ilgili bir durumdur.

 

Diğer Bankalardan Nasıl İş Teklifi Alabilirim?

Başarı güdüsü ile hareket ederek gelecek adına çok büyük kariyer hedefleri yapan kişilerin akıllarında sürekli aynı soru olmaktadır. “ Diğer bankalardan nasıl iş teklifi alabilirim?” 

Kendi bankasında sürekli olarak başarılı işler yaparak diğer bankalardan teklif almak elbette mümkün olabilir. Bunun için dediğimiz gibi basit memur sınıfında olamamak en öncelikli şartlardan biridir. Diğer yandan kendisini hem alanında uzmanlaştırmak hem de yabancı dil konusunda beli bir noktaya getirmek en öncelikli yapılması gerekenlerdendir.

Diğer bankalardan iş teklifi almak ile  ilgili olarak merak ettiğiniz ayrıntıları  sormak istediğiniz soruları yorum kısmında belirtebilirsiniz.  En kısa sürede size dönüş sağlanacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git