Bankada Unutulan Para Sorunu

Bankada Unutulan Para Sorunu
16 Mart 2016 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

Bankada Unutulan Para Sorunu

Strese bağlı unutkanlık tüm insanımızda var bu açık bir durum. Unutulması en muhtemel şeylerin başında ise telefon ve para geliyor. Nedeni ise günlük yaşantımızda sürekli olarak meşgul olduğumuz araçlarımız olması.

Cihaz gibi şeylerin bulunması biraz daha basit olabilir çünkü şahsımıza ait olduğunu gösteren birçok obje mevcut. Ancak para böyle değil maalesef. Parayı unuttuğumuz zaman bulmamız gerçekten bir mucize. Tabii kaybettiğimiz yer ile de durum değişebilir. Bankada unutulan Para sorgulama diğer yerlere göre daha basit ve kolaydır. Parayı iyi ki de burada unutmuşum diyebileceğimiz yerler. Unutma şeklimiz değişebilir elbette. Vezneden alırken unutmuş olabiliriz ya da paramızı fark etmeden, banka içinde herhangi bir yere düşürmüş olabiliriz. Bundan sonra önemli olan nokta bizim paramızı bankada düşürdüğümüze emin olmamız. Eğer bundan eminsek, bankada unutulan paramızı derhal şube yetkililerinden sorgulatabilir siniz.

Bankalar kamera sistemiyle takip altında olduğundan ötürü kayıtları incelettiğimiz de direk olarak paramızın akıbetini öğrenebiliriz. Tabii sadece düşürmüş veya veznede unutmuş olmayabiliriz. Bankaya bağlı bulunan ATM’lerde para unutmak ve hatta para yutturmak gibi sorunlarda oldukça rastlanabilir durumlar arasında yer alıyor. Bu durumlarda ise ATM de para bırakıldıysa ve anında fark ettiysek, ATM önünden ayrılmadan hemen bankamız şle irtibata geçip bildirim yapmamız gerekiyor. Banka kayıtlarına yaptığımız bildirim sayesinde inceleme yaptırıyor ve kaptırdığımız paramızı hesabımıza geri aktartabiliyoruz.

Bankalarda unutulan paralarda zaman aşımı 10 yıl olduğundan eğer 10 yıl içinde herhangi bir hesabınız işlem görmezse hesabınızda bulunan bu bakiye devlet hazinesine aktarılacaktır. 10 yıl dolmasına yakın evinize banka tarafından bildiri yapılacaktır. Bir ay önceden evinize gelen evrak ile bankaya gidebilir paranızı işlem yapabilirsiniz.

Bankanın teyit yolu ise basittir. Eğer biz farkında olmasak bile, kısa zaman içinde bize dönüş yapıp ATM de para unuttuğumuzu bildiriyorlar. Çünkü her ATM belirli saatlerde gün sonu alıyor ve fazla olan miktar Gün sonunda ortaya çıkıyor. Nereye ait olduğu belirli olmayan paranın giriş saatine göre ATM kamerası inceleniyor veya o saatte ATM’den işlem yapan kim ise onu bulabiliyorlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git