Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 79 kez okundu.

Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Öncelikle yeni bir işe girdikten sonra iş yeri sizlerden kendi anlaşmalı oldukları bankadan hesap açtırmanızı istemektedir.Bunu bazı firmalar kendileri yapmaktadır bazı firmalar ise sizi direk çalıştığı banka şubesine yönlendirme yolunu seçmektedir. Şubeye gittiğinizde çalıştığınız firmayı söyleyerek hesap açtırabilir ve bu hesaplarınız için maaş kartı talebinde bulunabilirsiniz. Hatta bazı bankalar hızlı bankkart adı altında hemen size isimsiz bir kart tanımlayarak vermektedir.

Bazen işe girdiğiniz firmalarda hesap oluşturma formu yanlarında bulunmaktadır. İş yerinde de direk o formu doldurarak maaş kartı talebinde bulunabilirsiniz. Böylelikle banka ile uğraşmadan iş yerinin yardımı ile maaş hesabınızı kendileri açtırarak sizleri bankaya kadar yormazlar. Başvuruyu yaptığınız tarihten 1 hafta 10 gün sonrasına kadar başvuruda belirtmiş olduğunuz adrese hesap kartınız ulaştırılır. Çoğu zaman işe başlayacak olan adaylar iş yerinin anlaşmalı olduğu bankalara giderek hesap oluşturma işlemini kendileri yapmaktadır.

Zaten böyle bir durumda iş yeri yetkilisi sizlere hangi banka ile çalıştığını söyleyerek hesap açmanızı söylemektedir. Bazı durumlarda maaş kartlarının gelmesi gecikebilir. Bütün işlemleri yaptıktan sonra belirli bir süre beklediniz ve maaş kartınız elinize gelmediğini düşünelim. Başvuru yaptığınız bankanın müşteri hizmetleri departmanına bağlanmalısınız. Müşteri hizmetleri yetkilisi ile yapacağınız görüşmede kartınızın size ulaşmadığını ve ne zaman başvuruda bulunduğunuzu aktarınız. Müşteri temsilcisi kartın ne aşamada olduğunu ve hangi kurye ‘ye verildiğini sizlere söylemektedir. Kartın kurye ‘ye verildiğini ya da kurye kartı sizlere ulaştıramadığını ve kartın ilk kullanım tarihinin geçmesinden dolayı kartın otomatik olarak imha edildiğini aktarır.

Durum böyle olduğu zamanlarda sizlere yeni kart çıkarılması için işlem başlatılır. Maaş kartınızın iş yeri adresine mi yoksa ev adresine mi ulaşmasını istersiniz diye sizlerden teyit alınır. Teslimat adresi olarak ev adresini verdiğiniz zaman siz evde olmasanız bile sizinle aynı soy isime sahip aile bireyi kartınızı imza karşılığında teslim alabilir. İş yeri adresinize geldiği zaman size ulaşılmadığı takdirde iş yeri yöneticisine teslim edilmektedir. Maaş zamanında kartınız size ulaşmamış olsa dahi nüfus cüzdanınız ile bankadan maaşınızı rahatlıkla çekebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git