Altın Güvenilir Bir Yatırım Aracı Mıdır?

Altın Güvenilir Bir Yatırım Aracı Mıdır?
7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 74 kez okundu.

Altın Güvenilir Bir Yatırım Aracı Mıdır?

Eski dönemlerden beri değerli bir yatırım aracı olan altın, kimi zamanlar kısa kimi zamanlarda ise uzun vadede yatırımcılarına kar getirisi sunmuştur. Altını bir yatırım aracı olarak düşünen yatırımcıların, değer kaybı yaşamaları sadece kısa vadelerde olmuştur. Özellikle uzun vadeli yatırımlarımlar da altın değer kaybı yaşamamaktadır.

Her kesimden yatırımcıların tercihi olan altın, halk arasında da en sağlam yatırım olarak görülmektedir. Araç, ev gibi yatırımların yerine altına ağırlık verenler, değer kaybı yaşamamaktadır. Yatırımların en basit kolu olan altın, kolayca alınabilir ve kolayca satılabilir durumdadır. Yatırımcıların altın alımlar kendi isteklerine göre değişmektedir. Yastık altı yatırımı olarak bilinen altın, yatırımcının tercihine göre banka kanalları ile de alınabilmektedir. Bankaların altın yatırımcılarına sunmuş olduğu kolaylıklar sayesinde şubeye dahi gitmeden İnternet bankacılığı sayesinde altın hesabı açarak alımlar ve satımlar yapabilirler.

Çok eski dönemlerden beri altın en güvenilir yatırım aracı olarak bilinmektedir. Kısa vadeli yatırımcıların altın üzerinde kar elde etmeleri piyasa verilerine göre değişmektedir. Bu nedenle kısa vadeli yatırımcılar riskleri en çok alan yatırımcılardır. Altın yerine farklı yatırım araçlarını özellikle tercih ederler. Uzun vadeli yatırımlarda getirinin fazla olması alınacak altının miktarına göre değişmektedir. Altının keskin inişlerinin kısa vadelerde olması nedeni ile uzun vadelerde yatırım yapanları etkilememektedir.

Altın yatırımı güvenilir bir yatırım aracı olmasının sebepleri de uzun vade de değer kaybetmemesidir. Altın alımlarında ileriye dönük yatırımlar yapılmış durumuna gelirsiniz. Uzun vadeli olarak satış yapmamanız durumunda beklentileri karşılayabilmektedir. Altın alışınızın altında bir rakama düşmesi uzun vadelerde çok enden görülen bir durumdur. Bu sebeple altın uzun vadeli yatırımcıların garantisi olabilmektedir. Miktarına göre kar getirisi de değişmektedir. Altının alışlarında miktarın yüksek olması da ileri ki dönemlerde kar getirisini artırmaktadır.

Ayrıca bankalarda açacağınız altın hesapları sayesinde çok daha hızlı işlemde yapabilirsiniz. Bunun için açmış olduğunuz altın hesabı üzerinden İnternet bankacılığı kanalı ile anlık altın alış ve satış işlemlerinizi yapabilirsiniz. Altın düştüğünde altın alabilir ve varsa altınınız yükseldiği an anında bozabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git