2017 Ziraat Bankası Personel Alımı

2017 Ziraat Bankası Personel Alımı
13 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 646 kez okundu.

2017 Ziraat katılım personel alır mı? Ziraat bankası soruları ve taban puanları nedir? Ziraat Katılım Servis Görevlisi pozisyonunda personel alımı yapmayı planlamaktadır. Servis Görevlisi nedir bunu inceleyelim.  Servis Görevlisi, Banka ürünlerinin operasyonunu, şatmış ve tanıtımını yürüterek müşterilere çok etkin bir hizmet sunmaktır. Servis görevlisi olacak personel en az 6 ay şube bankolarında yanında uzman bir personel ile staj ve eğitim yapacaktır. Bundan sonra beceri ve yetkinliğine göre pazarlama ve operasyona yönelik görevlerde iş başı yapacaklardır.

Servis görevlisi adayıdır. Bankamızca açılacak olan il ve ilçe şubelerinden yerel personel olarak istihdam edecektir. Adaylar ilan edilecek iller için tek bir tercihte bulunması gerekmektedir. Adaylar tercih etmiş olduğu iş merkezinde ve o ile bağlı farklı ilçelerde görevlendirilebilirler. Adayın görev alacağı şube banka tarafından belirlenir.

Yapılan mülakat sonunda başarılı olan adaylar kendileri tarafından tercih edilen illerde çalıştırılacak olup, başka bir ile tayinleri zaruri nedenler veya banka ihtiyaçları kapsamında gerçekleşmektedir. Sınav süreci yazılı ve mülakat olarak iki kısımdır.

Yazılı sınava Anadolu Üniversitesi tarafında 7 merkezde ( Ankara, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Samsun) yapılacaktır. Sınava girmek isteyen aday istemiş olduğu merkezlerin birinde sınava girebilecektir. Sınava girebilmek için Anadolu üniversitesi hesaplarına 75 TL sınav ücreti yatırılması gerekmektedir.

Adaylarda aranan şartlar ise;

 • TC vatandaşı olmak
 • Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık ilgili bölümünü bitirmiş olması ve diplomasının noter taksitli olmasıdır.
 • Kamu haklarından mahrum olmaması
 • Türk Ceza Kanununun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak
 • Taksirli ve ağırlaştırılmış hapis cezası veya 6 aydan fazla alınmış hapis cezası ve devletin şahsına karşı işlenmiş suçlardan ceza almamış olmak
 • Görev yapmasına engel olacak hastalık olmaması ve akli dengesi yerinde olmak doktor raporu ile ispat
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olmak

Bunları yerine getiren adaylar internet üzerinden başvuru yaparak, formu doğru bilgiler ile doldurup tarafımıza iletmesi gerekmektedir. İncelenen başvurular araştırılıp bankamız tarafından adaylara yapılan sınava daveti ile iletilir. Adayların kendileri tarafından beyan edilen sınav merkezlerinden yapılan sınav sonucuna göre başarılı olana personel mülakata alınır. Mülakat sonucunda başarılı olan personel 6 ay staj eğitimi ile belirlenen şubelerde çalışmaya başlar.

Ziraat Bankası sınavına nasıl hazırlanılır? Sınav soruları ve taban puanları nedir?

Etiketler:

2017 Ziraat Bankası Personel Alımı Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. YUSUF DEMİREL dedi ki:

  ziraat bankası sınavına katılmak istiyorum.sınav ücreti hangi hesaba yatırılacak.

 2. Sevinç özgören dedi ki:

  Yaş sınırı varmı.ticaret lisesi bankacılık bölümü mezunuyum.kamu yönetimi son sınıftayım.kurumunuzda görev almak istiyorum.Bankacılık mesleğini çok seviyorum.

 3. Seda sayar dedi ki:

  Sınav ne zaman olacak parayı ne zaman yatıracağız

 4. Seda sayar dedi ki:

  Ziraat bankası sınav parası ne zaman yatırılacak sınav hangi tarihte acaba

 5. Zülfiye dedi ki:

  Ziraat bankası sınavı ne zaman bir bilginiz var mı?Yardımcı olabilir misiniz?İktisat bölümü son sınıf öğrencisiyim

 6. ilhan dedi ki:

  banka ve sıgorta ön lısans mezunuyum sınav tarıhı ne zaman acaba .

 7. Aycan dedi ki:

  Sınav ne zaman acaba?

 8. Bahar dedi ki:

  merhaba, sinav surecini takip etmemize ragmen gerek internet sitelerinde olsun gerekse kendi resmi sitenizde olsun gerekli bilgilere neden ulasamiyoruz?

Sayfa başına git