Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat Bankası en eski ve en köklü bankalarımızdandır, çalışan personeli ve hizmet kalitesi ile her zaman vatandaşının yanında olmaya özen gösteren halkın bankasıdır. Ziraat Bankası ülkenin her yerinde vatandaşına sınırsız hizmet verebilmek amacıyla şubeler açmaya devam ediyor. Yeni açılan bu şubelerinde istihdam etmek üzere yeni personel alımı gerçekleştirmektedir.

Ziraat Bankası Personel Alımı başvuru şartları nelerdir?

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ilk şarttır,

– 18 yaşını doldurmuş olmak,

– Üniversitelerin ilgili dört yıllık bölümü mezunu olmak veya yabancı ülkede bir üniversite okunmuş ise dört yıllık fakülte denkliği kabul edilmiş olması,

– Kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamak,

– Herhangi bir yüz kızartıcı suç veya takrirle suç işlememiş olmak ve bu suçlardan ceza almamış olmak. Devlet şahsiyetine karşı rüşvet, dolandırıcılık, hırsızlık, zimmet gibi veya vergi kaçakçılığı, devletin sırlarını açığa çıkarma gibi suçlar işlememiş olmak ve bu suçlardan ceza almamış olmak,

– Başarılı olan adaylar için istenecek olan, yurt içinde veya yurt dışında çalışmasına engel oluşturabilecek herhangi bir beden veya akıl hastalığı bulunmadığına dair sağlık kuruluşlarından alınacak olan resmi rapor,

– Erkek adaylar için, işe başlayacağı tarih itibariyle askerliğini tamamlamış veya ertelemiş olmak veya askerlikten muaf olmak.

Ziraat Bankası’nda çalışmak isteyen adaylar başvuruda bulunurlar, gereken şartları taşıyan adaylar yazılı sınava katılmaya hak kazanırlar. Yazılı sınava girmiş bulunup başarılı olan adaylar sözlü mülakatlara katılmaya hak kazanırlar ve başarılı oldukları takdirde banka bünyesinde istihdam edilmek üzere işe alımları gerçekleştirilir.

Bu aşamada alım yapılacak kişi sayısının yaklaşık üç katı kadar aday mülakata çağrılacaktır. Sözlü mülakatta sizin konuşma ve dış görünümünüze ve ikna becerinize bakılacaktır. Mülakatta size bir takım sorular sorulabilir bunlar banka ile ilgili ve gündem ile ilgili olabilir, burada amaç bilgi haznenizin dışında konuşma becerinizdir. Yaklaşık 3 kişilik bir heyetin karşına çıkacağınız için kılık kıyafetinize dikkat etmeli tıpkı bir bankada ilk iş gününüz gibi gitmelisiniz.

Ziraat Bankası’nın yurdun neresinde ve hangi pozisyonunda açık varsa orada değerlendirilmek üzere işe yerleştirilmesi yapılır. Ziraat Bankası bünyesinde çalışarak ülkesine ve halkına hizmet vermek ayrıcalığını ve mutluluğunu taşımak isterseniz hemen başvurunuzu yapınız.

 

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir