Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Günlük ihtiyaç harcamalarına göre biriken ve ödenmesi gereken borç tutarları vardır. Bu borçların takibi, sorgulanması, düzeni, akış çizelgesi, ne kadar ve nerede harcandığını gösterecek olan hesap çizelgeleri vardır. Bu çizelgeler daha önceden banka şubelerine gidilerek çalışanlar tarafından TC. kimlik numarası ile hallediliyordu. Fakat büyük bir banka kuruluşu olan Ziraat Bankası geçmişten günümüze köklü bir banka olması nedeniyle, bir çok hizmet verdiği müşterileri mevcuttur.

Müşterileri için hizmette sınır tanımayan Ziraat bankası, yapılan borçların birikmesi, hesap dokümanı, harcama takibi, birikmiş borç ve faiz çetelelerinin kolay yoldan takip edilmesini sağlayacak yöntemler ortaya koymuştur. Bunlar; internet şubeleri üzerinden yapılacak olan bireysel bankacılık ve mobil bankacılıktır.İnternet üzerinden TC. kimlik numarasıyla abone olan kişiler telefonlarına gelen onay şifresinden sonra bireysel bankacılık ağına katılmış olur. Hesap dökümlerini,borç sorgulamalarını,en son ne zaman harcama yaptıklarını, hesap akışını kontrol edebilir. Bireysel bankacılık üzerinden, eğitim ödemeleri, fatura ödemeleri,alışveriş ödemelerini,bilinen kurum ve kuruluşlara olan borç ödemeleri ve sorgulaması gerçekleştirilebilir.

Mobil bankacılık üzerinden,kişiler telefon numarası ve gönderilen şifre aboneliği ile mobil bankacılık ağ hizmetlerine katılabilir. Sesli yanıt yoluyla müşteri hizmetlerine bağlanma problemlerini yaşamadan işlemlerinizi kolaylaştırıp kredi borç sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Mesaj olarak gönderilen hesap dokümanı ile Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mobil mesaj bildirimi üzerinden yapılan işlemler ek ücretlere tabii değildir. Kredi borçlarınızı öğrenirken aynı zamanda nerede, ne zaman harcama yaptığınız hesap çetelenizi de mail yoluyla gönderim talebinde bulunabilirsiniz. Mail aboneliği için Ziraat Bankası şubelerine gidip birebir onay talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Güvenlik açısından girilen TC ve şifre abone olurken verilecek numaraya onay şifresi gelmektedir. Abone olurken vereceğiniz numara size ait olmalıdır. Aldığınız kredi tutarını İnternet bankacılığı ve Telefon bankacılığı sayesinde kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Şubeye giderek de kredi borcunuzu öğrenebilirsiniz fakat bu durum diğerlerine oranla daha zahmetli olacaktır sizler için. Bu yüzden şubeye gittiğinizde mutlaka kendinize bir İnternet bankacılığı açtırın. Kredi kartı borçları zaten e-mail hesabınıza ve adresinize gelmektedir. Her ay ki harcamanız ve güncel borçlarınızı ekstreleriniz den öğrenebilirsiniz.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir