Öğrenciler İçin Kredi Kartı Önerileri

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Önerileri

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda bir çok öğrencinin almakta zorlandığı ve araştırdığı konulardan bir tanesi hakkında bilgilendirme yapacağız ve size en uygun kredi kartı veren bankalar neler göz atalım birlikte. Öncelikle bilmeniz gereken ilk aşama bankaların kredi kartı vermede ilk kez alacak olmanızdan ve öğrenci olmanızdan dolayı çekinmeleri son derece normaldir. Kredi kartı sahip olmak isteyen kişilerin belli başlı koşulları sağlaması gerekmektedir. Bunların başında başlıca şunlar vardır.

Sigortalı olmak
Bankaların kredi ve kredi ürünlerinden olan kredi kartı verirken aradıkları özelliklerden bir tanesi de sigortadır. Sigortanız varsa kredi kartı almakta bir adım öndesiniz demektedir. Bunun yanı sıra mevcut sigortanızın en az 6 aylık olması gerekmektedir.

Maaş Gelir Belgenizin Olması
Bir diğer kriterde bir yerde çalışıyor olmanız ve gelirinizi beyan edebilmeniz. Bankalar sizden kredi katı başvurunuzda maaş bodronuzu isteyerek gelir beyan etmenizi ister.

Kredi Notunun Düzgün Olması
Bir diğer ve son kriter de herhangi bir bankaya takıntınız olmaması ve kredi notunuzun sınır çizgisinin üzerinde olması yani kırmızı yememiş olmanız gerekmektedir. Bu üç şartı sağlıyorsanız çok kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz.

Peki ya öğrencilerde durum nedir?
Öğrencilerin sigorta ve gelir belgesi vermesi söz konusu olmadığından bazı bankalar bu öğrencilere kredi kartı vermektedir. Eğer sizde kredi kartı sahip olmak istiyorsanız ve öğrenciyseniz sizler için hazırladığımı banka önerilerini dikkatle okuyunuz. Sırası ile kredi kartı veren bankalara göz atalım.

İşte Genç Kredi Kartı İş Bankası
Öğrencilere kredi kartı veren bankalardan bir tanesi olan İş Bankası bu alanda nadir bankalardan bir tanesidir.Bu kartın limiti sabit olarak 500 TL’dir okuldan mezun olup işe girdikten sonra artırılabilir. Öğrenciler için 500 TL güzel bir rakamdır bir çok ihtiyacınız için yeterli olacaktır.

Ziraat Genç Kredi Kartı
Ziraat Bankası da KYK ile anlaşmalı olduğundan öğrencilere kredi kartı özellikli genç bankkart vermektedir. Kart limiti 500 TL’dir buna ek olarak da karttaki nakit avans özelliği sayesinde 125 lira daha çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kart
Öğrencilere kart veren bir başka bankamızda Yapı Kredi bankasıdır. Bu kartın limiti de Kart limiti ise 500 TL ile 1.000 TL arasındadır.

 

 

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir