Home / KREDİLER / Krediyle Taksitli Cep Telefonu Alma

Krediyle Taksitli Cep Telefonu Alma

Krediyle Taksitli Cep Telefonu Alma

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. İlk çıktığında lüks sayılan ve sadece telefon görüşmesi ile mesajlaşma şansı tanıyan cep telefonları, günümüzde ulaştığı hali ile temel ihtiyaç halini aldı. Artık cep telefonlarımız sadece birer telefon değil aynı zamanda bir bilgisayar, oyun konsolu, hesap makinesi, navigasyon cihazı, ajanda vb. Bu listeyi uzatmak kullanıcının kendi elinde. Telefonlara yüklenebilen program ve uygulamalar sayesinde sınırsız avantaj elde edilebilmekte.

Cep telefonlarının gelişerek geldiği bu nokta elbette insanı cezbetmekte ve insanlar her geçen gün yeni modeli çıkan telefonlara ulaşmak istemekte ve teknolojiyi yakından takip etmekteler. Ancak ülkemizde kullandığımız cep telefonlarının büyük çoğunluğu ithal ürün olduğundan ve yoğun talep olan bu sektörde yapılan ithalatın cari açık değerine oldukça fazla etki etmesinden dolayı telefon satışlarını sınırlandırabilmek amacı ile taksitlendirme yasağı gelmişti. fiyatı 3000 TL’yi aşan telefonlar insanlar taksitli olarak satın alabiliyorlardı.

Taksitlendirmenin iptali telefon satışlarını çok da düşürmüş görünmüyor çünkü bankalar aracılığı ile sağlanan krediler ile telefon satışları başlamış bulunmakta. Krediyle Cep Telefonu Alma işlemi sadece bankadan değil cep telefonu operatörleri ya da elektronik eşya satan mağazalar aracılığı ile de yapılabilmekte. Bu mağazalar bankalar ile anlaşarak ortak bir sistem hazırlamaktalar. Siz alışverişe gittiğinizde mağaza size kendi ekranları aracılığı ile yine bir bankaya bağlı olarak kredi kullandırıyor ve telefon bedelini bu şekilde ödemenizi salıyorlar. Bu işlem müşteri için ek faiz ödemesi doğursa da çok fazla kişi bu yöntemle telefon atın almaktalar. Aynı şekilde cep telefonu operatörleri de kredi kullandırarak ya da ödemiş olduğunuz telefon faturasına aylık belirli bir ücret ekleyerek size telefon satışı yapabilmekteler.

Kredi Çekmek Mi Kredi Kartından Nakit Avans Almak mı?

Cep telefonu alırken alacağınız cep telefonu modeli oldukça pahalı yeni modellerden bir tanesiyse bu durumda nakit paranız yetmeyebilir. Ya kredi çekmeli yada kredi kartından nakit avans çekmelisiniz. Cep telefonunu hat veya İnternet üzerine taksit olmadığı sürece taksitli almak zordur. Bu durumda yapmanız gereken ya kredi kartından taksitli nakit avans çekmek ya da kredi çekmek. Kredi masrafı ve sigortası olacağı için kredi kartı daha mantıklı tercihtir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir