Home / KREDİ NOTU / Kredi Notu Yükseltmek

Kredi Notu Yükseltmek

Kredi Notu Yükseltmek

Günümüzde çoğu kişiler, bankalardan kredi ve kredi kartı almakta sorun yaşamaktadır. Yapılan çeşitli başvuruların sonuçları olarak olumsuz cevaplar alınmaktadır. Kimi zamanlarda ise talep edilen ücretlerin altında miktarlar verilmektedir. Bu olumsuz sonuçların sebebi olarak kredi notu en etkili faktördür. Bankaların genel olarak baktıkları en önemli kısım kredi notudur. Geçmiş dönemlerdeki aksaklıkların ve gecikmelerin neticesinde düşen kredi notu yüzünden birçok ihtiyacınızı erteleyebilirsiniz. Bu durum da yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Öncelikli olarak geçmiş dönemlerde yapmış olduğunuz hataları artık yapmamak için sorunların nelerden kaynaklandığını tespit ederek bir an evvel çare bulmalısınız. Çözüm yollarını deneyerek, anlık sıkıntılarınızdan kurtulmalısınız. Bankalarla aranızın düzelmesi ve ihtiyacınız halinde yanınızda olabilmesi için kredi notunuzu yükseltmelisiniz. Bunun için de bazı çalışmalar yapmalısınız.

Kredi notu yükseltmek için bankalar ile aranızın iyi olması gerekmektedir. Bu da bankalar ile yapacağınız alış verişlerinizle mümkün olmaktadır. Öncelikli olarak başıboş açmış olduğunuz hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Geçmiş dönemlerde icralık dosyalarınız var ise bir an evvel kapatarak borcunuzun olmadığını gösteren belgeler talep edebilirsiniz. Tabi icraya düşmüş bir banka krediniz veya kartınız var ise bu işler biraz zaman alacaktır. Eğer henüz icraya düşmemiş iseniz taksitlendirme seçeneklerinden yararlanarak kredi kartınızı veya kredinizi kapatabilirsiniz. Ödeyemeyecek kadar fazla kredi kartınız veya krediniz var ise bunları tek bir kalem de toplayabilirsiniz. Bankanızla görüşerek bu işlemleri yaptırabilirsiniz.

Eğer hiç kredi kartınız yok ise veya geçmiş dönemler de icraya düşmüş ve üzerinden en az 5 yıl kadar bir zaman geçmiş ise o zaman işlemler farklı yollarla takip edilmelidir. Öncelikli olarak hesap açarak alışverişleriniz dâhil bütün işlemlerinizi banka yolu ile yapmalısınız. Otomatik ödeme talimatları vererek veya faturalarınızı banka aracılığı ile ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi notunu yükseltmenin bir yolu da ödemelerinizi düzenli yapmak ve özellikle mevduat hesabı kullanıyorsanız bu hesaplara uygulanan faizlere çok dikkat etmelisiniz. Kredi notunu düşüren en büyük etmenlerden bir tanesidir. Kredi notunuzu yüksek tutmak ileride alacağınız krediler için çok önemli olduğundan sicilinizin düzgün olmasına dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir