Kredi Kartı İle Telefon Faturası Ödeme  

 

Kredi kartı kullanımı artık günlük tüm harcama kalemlerinde kendisini göstermektedir. Her harcamamızda ilk başvuru kaynağımız kredi kartı olmaya başladı. Özellikle sanal harcamalarda hem sunmuş olduğu kolaylık nedeni ile hem de bu tür harcamalarda nakit paranın kullanılamaması nedeni ile en çok kredi kartı tercih edilmektedir. Kredi kartları ile en fazla yapmış olduğumuz ödemeler içinde telefon faturaları olmaktadır. Peki kredi kartı ile telefon faturası nasıl ödenir? Bu soruyu merak eden kişiler için, kredi kartı ile telefon faturası ödeme adlı bir makale kaleme aldık.

 

Kartla Fatura Ödemek

Cep telefonlarına artık düzenli olarak her ay fatura gelmektedir. İster kontörlü olsun iste faturalı olsun artık her ay bir şekilde bir ödeme yapmamız gerekmektedir. Cep telefonu kullanıcıları gelen faturaları herhangi bir özel fatura ödeme merkezinden ödeyebilirken, aynı zamanda cep telefonu firmalarının resmi ödeme merkezlerinden de bu ödemelerini yapabilirler.

Tabi bu ödemeler için her fatura ödeme merkezi kullanıcılarından en az 1 TL ya da 2 TL işlem ücreti almaktadır. Bu da faturaların neredeyse %10’nuna denk gelmektedir. Bu işlem ücretini ödemek istemeyen kişiler de genelde kendileri kredi kartı ile fatura ödeme seçeneğini tercih etmektedir.

 

Kredi Kartı ile Cep Telefonu Faturası Nasıl Ödenir?

Kredi kartı ile yapılan cep telefonu ödemelerinde kesinlikle bir işlem ücreti alınmamaktadır. Bu ödemeler sonrası kredi kartı ekstresi de bir ay sonra geleceği için ikinci bir avantaj daha oluşturulmuş olur.

Kredi kartı ile fatura ödeme seçenekleri içinde en pratik yöntem internet bankacılığından kredi kartı ile fatura ödeme seçeneğidir. İnternet bankacığına girildiğinde, fatura ödemeleri, cep telefonu faturası ve sonrasında girilecek olan numara ile kredi kartı ile fatura ödeme işlemi yapılabilir.

Bu işlemler sonrası sizden hesap işletim ücreti istenmeyecektir. Ama herhangi bir fatura ödeme merkezine gittiğinizde sizden en az 1 TL işlem ücreti tahsil edilecektir.

 

ATM’den Cep Telefonu Faturası Ödemek

ATM’leri kullanarak da cep telefonu faturanızı ödeyebilirsiniz. Bunun için hesabınızın olduğu bankaya ait herhangi bir ATM’ye gittiğinizde, cep telefonu faturanızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bunun için hem hesaptan hem de kredi kartından ödeme yapabilirsiniz.

ATM’lerden yapılan cep telefonu fatura ödeme işlemlerinden bankalar tarafından işlem ücreti alınmamaktadır. Bu nedenle bir bayiye gidip para vermektense, en yakın ATM’ye giderek bedava fatura ödemesi yapabilirsiniz.

 

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir