Kredi Kart Başvurum Neden Reddedildi?

Kredi Kart Başvurum Neden Reddedildi?

Kredi kartı almak için sürekli başvuru yapıyorsunuz fakat bir türlü onay alamadıysanız bunun bir çok nedeni olabilir. Ama bilinen bir şey var ki ilk başvurunuzdan sonra yapacağınız ikinci başvurunuzun reddedilme olasılığı %50 ve ikinci başvurunuzun da  red yanıtı almasından sonraki yapacağınız bütün başvurular %95 red alacaktır.

Başvurularınızın reddedilmesinin 3 nedeni:

Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra onaylanmaması ve red almasının çeşitli nedenleri olabilir. Bunlardan en bilindik ve kesin sonuçlanan 5 nedenini sizler için bir araya getirdik.

1. Kredi notunuz düşükse başvurunuz reddedilir

Kredi kartınızın onaylanmasında ki en önemli etkenlerden bir tanesi kredi notunuzdur. Kredi notunuz düşük olması başvuru sürecinde size direk red olumsuz şekilde geri dönecektir. En azından kredi notunuz orta seviyelerde olmalıdır.Kredi notunuzu diğer bankalar ile olan ilişkileriniz ve ödemelerinizi düzenli yapıyor olmanız ile ölçüldüğünden kredi notunuzun düşük olması diğer bankalarında sizinle çalışmak istemesini engelleyecektir.

2. Gelir belgeleyemiyor iseniz başvurunuz reddedilir

Kredi ürünlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli koşullardan bir tanesi de beyan ettiğiniz gelirinizi belgeleyebilir olmanız.Eğer beyan ettiğiniz maaş veya gelirlerinizi belgeler ile ispatlayamazsanız başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır.

3. Yeterli gelirinizin olmaması da reddedilme nedenidir

Bazen kredi notunuz çok iyi olmasa da herhangi bir işiniz dahi olmasa bankada elle tutulur bir mevduat hesabınız varsa bu sayede kredi kartı sahip olabilirsiniz paranızın bir kısmını teminat olarak bloke de tutarak size kredi kartı ürününü verebilmektedir bankalar tabi bunun için birikmiş bir paranız olmalı.

 

 

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir