İnternet Bankacılığı Açmak

İnternet Bankacılığı Açmak
Günümüzde çağın getirdiği en güzel kolaylıklardan bir tanesi de internet bankacılığının hayatı kolaylaştırması ve bankaların o kalabalık anlarını yaşamaktan sıra bekleme derdi olmadan işlemlerinizi çok kolaylıkla yapabilirsiniz. İnternet bankacılığının size sunduğu yararlar saymakla bitmez. Bunlardan en önemlisi size zaman kazandırması ve bu zamanda diğer işlerinizi yapabilme imkanı. Bankaların yoğun olduğu ve bir sıranın ortalama 45 dakikada geldiği günümüzde zamanın önemi de büyüktür. Özellikle ticaret ile uğraşan ve çalışan insanlar için izin alma sorunu ve zaman kısıtlaması nedeni ile bankacılık işlemleri aksamaktadır. Her türlü işlemlerinizi internet bankacılığı aracılığı ile bir kaç saniyede yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle kendinize bir internet bankacılığı tanımı yaptırmalısınız.

Hangi bankayı kullanmalı: İnternet bankacılığının sizlerde sunduğu imkanları göz önünde bulunduracak olursak ilk sıraları internet müşterilerinden havale, eft, hesap işletim ücreti gibi ek masraflar almayan en para, igaranti tercih edebilirsiniz. Hesap işletim ücretlerinin en az 20 Tl olduğu günümüzde boşu boşuna verilen paraları bile göz önüne alırsanız zaman ve işlem kolaylığının yanı sıra maddi olarak da fayda sağlayacak sizlere.

İnternet Bankacılığı Hesabı Nasıl Açılır
İnternet bankacılığı hesabı açabilmeniz için kullanmak istediğiniz bankada en az 1 hesabınız bulunmalı ve en yakın şubeye başvurarak internet kanalını aktif hale getirmelisiniz. Daha sonra müşteri temsilcinizi arayarak şifre oluşturabilir ve aldığınız müşteri numarası ve şifre yardımı ile internet kanalı ile hesaplarınıza erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra mobil bankacılık ile de cep telefonlarınızdan kolaylıkla hesaplarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Hem cep bankacılığı yönteminde müşteri numaranızı uygulama kayıt altına alacak size sadece parola/şifre girmek kalacaktır. Sms onay kodu da çoğu bankanın uygulamalarında kayıtlı cep telefonlarından giriş yaptığınızda istenmemektedir.

İnternet bankacılığı Parola Kilidi Açmak
Hesaplarınızı açtınız ve kullanıyorsunuz sorunsuz ama ilerleyen zamanlarda şifre/parola unutmanız durumunda 3 kez üst üste şifrenizi/parolanızı yanlış girdiğinizde giriş parolanız bloke olacaktır. Bu yüzden bloke kaldırmak için şifremi unuttum seçeneğini kullanabilirsiniz.Sizde istenilen bilgileri girerek kendinize yeni parola oluşturabilirsiniz. Bilgilerinizi hatırlamıyorsanız müşteri ilişkilerine telefon ile bağlanarak kimlik kontrolü yapıldıktan sonra yeni parolanız telefonlarınıza sms olarak gönderilecektir.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir